СЬОГОДНІ: Неділя, 29.05.2022, 11:54

На Рівненщині продовжать «Велике будівництво»

Попри коронавірус програма «Велике будівництво» на Рівненщині продовжує реалізовуватися. Про це повідомила на брифінгу заступниця голови ОДА Людмила Шатковська.

Вона розповіла про фінансування, терміни здачі об’єктів, що будуються або ж заплановані у рамках президентської ініціативи. Нагадаємо, в області буде споруджено або реконструйовано 5 шкіл, 5 садочків і 5 спортивних об’єктів, а також 73 км доріг.

«Незважаючи на виклики, пов’язані з поширенням COVID-19, проєкти «Великого будівництво» будуть і далі реалізовуватися. Як повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, ця програма стане однією із складових відновлення економічної активності під час виходу з карантину. Це дасть можливість налагодити економіку, збільшити робочі місця, а також відновити роботу інших галузей, пов’язаних із будівництвом. Тому до 11 травня усі регіони мають подати переліки об’єктів з уточненими коштами. Адже вже цього місяця Уряд планує спрямувати гроші на проєкти», – зазначила Людмила Шатковська.

Це пов’язано з тим, що з державного бюджету значну суму коштів направили на боротьбу з коронавірусом. У результаті зменшилося фінансування «Великого будівництва».

Орінтовно на 28 % зменшиться видатки для Рівненщини з Державного фонду регіонального розвитку – з 263 млн грн до 189 млн грн.

Суттєве скорочення відбулося по програмі «Спроможна школа для кращих результатів» – кожна область отримає по 20 млн грн.

Фонд субвенції на соціально-економічний розвиток територій теж знизився до 65 млн.

Додатковим джерелом фінансування є місцеві бюджети. Саме тому голова ОДА Віталій Коваль доручив районам та містам області розробити стабільний графік співфінансування об’єктів, починаючи з травня 2020 року.

Незмінними є кошти Дорожнього фонду, тому будівництво та ремонт доріг буде фінансуватися в повному обсязі.

«Наразі роботи по об’єктах «Великого будівництва» ведуться у тих районах, де були виділені гроші з місцевих бюджетів. Усі проєкти будуть завершені за умови надходження коштів від держави. В першу чергу, це школи та садочки, які мають бути готові до 1 вересня», – наголосила заступниця голови ОДА.

Ще одним напрямком «Великого будівництва» є облаштування сучасних приймальних відділень в опорних закладах. Це Рівненська та Дебенська міські лікарні, Рівненська обласна лікарня, Березнівська, Сарненська, Рокитнівська, Володимирецька ЦРЛ. Загальна вартість робіт складає 140 млн грн. Наразі заклади уклали договори на виготовлення проєктно-кошторисної документації.