СЬОГОДНІ: Вівторок, 21.09.2021, 9:02

Провідна, яку перенесли. Репортаж із Рівного

Через карантин Церкви перенесли проведення поминальних днів. УПЦ (МП) попередньо оголосила, що Провідна неділя може відбутись 27 травня, а в ПЦУ анонсували це на 6 червня. Суспільне з’ясовувало, чи дотримуються сьогодні рівняни рекомендацій та чи йдуть на кладовища попри заборони.

Зранку у Покровському соборі, де відбувалися богослужіння, усі парафіяни дотримувалися дистанції, великого скупчення людей ми не помітили. Із п’ятьох опитаних нами людей лише одна жінка сказала, що планує відвідати кладовище для вшанування своїх померлих родичів.

Щодо кладовищ, то ці місця патрулюють поліцейські та нацгвардійці. У пресслужбі поліції повідомляли про те, що до цього залучено близько чотирьох сотень правоохоронців.

Журналісти побували на двох кладовищах – “Грабнику” та “Новому”.

На “Грабнику” скупчень людей не було, на місці чергували правоохоронці. Не на камеру вони повідомили про те, що люди на кладовище масово не йдуть, за час їх чергування на місце намагалась потрапити лише одна жінка.

У напрямку до кладовища “Нове” перекрита дорога та стоїть патрульна машина. Людей до цвинтаря не пропускають.

Біля самого входу на кладовище “Нове” також працюють сектор громадської безпеки (ГУНП) та громадські формування “Сокіл” і “Сом”. Зранку волонтери з квадрокоптерами перевіряли територію, але порушень не зафіксували.

Загалом з 9 до 12 ранку на кладовищі відбулося два поховання, проте великого скупчення людей там не було. За цей час ніхто не намагався потрапити на територію.

Нагадаємо, від 22 квітня в області заборонено відвідування кладовищ, якщо це не стосується потреби в похованні. За словами начальника управління превентивної діяльності поліції області Руслана Жука, на Рівненщині є орієнтовно 900 кладовищ. У Рівному недопуск людей на них проконтролювати легше, наприклад, відучора до “Нового” уже обмежили під’їзд.

А ось як коментував цього тижня ситуацію з Провідною мер Рівного:

– Нас турбує Провідна неділя. Доїзд до кладовищ буде перекритий, кладовища будуть закриті. Віряни повинні би послухати голів своїх церков. Якщо десь одна-дві людини прорветься – то ми наведемо з цим порядок. Прийти і поприбирати там ще буде час. Поки буде карантин в державі – доти кладовища будуть закриті, – коментував Володимир Хомко після засідання спецкомісії.

У сільській місцевості з цим – складніше, але там теж ситуацію планують контролювати. У поліції кажуть про створення мобільних груп з числа поліцейських, маршрути яких будуть наближені до місць поховання. В разі порушень карантинних обмежень, з громадянами проводитимуть профілактичні бесіди. У разі ігнорування зауважень громадяни будуть притягнуті до до відповідальності, санкція статті передбачає від 17 до 34 тисяч.