СЬОГОДНІ: Вівторок, 21.09.2021, 9:18

На Рівненщині під Білоруссю кілька днів горять торф’яники

На Рівненському Поліссі у Зарічненському районі третій день намагаються ліквідувати загоряння торф’яників. Ці пожежі є одними із найскладніших, адже саме займання стається на глибині 5-7 метрів, зазначають в ДСНС, – пише Суспільне.

Подібні випадки на Рівненщині у різних масштабах стаються майже щороку і несуть загрозу поширення вогню на ліси.

Наразі одним із найбільших осередків займань є територія біля села Серники, воно знаходиться за кілька кілометрів від білоруського кордону, від Рівного це 180 кілометрів. Під час робочої поїздки ознайомитись із масштабами проблеми та роботою рятувальників приїхали голова ОДА Віталій Коваль та керівник ДСНС області Сергій Крук.

Зараз загрози критичним об’єктам у районі немає. Проте, це велика шкода для екосистем. Саме тому доручив голові райдержадміністрації тримати питання на особливому контролі та максимально співпрацювати з іншими службами задля повної ліквідації осередків. Крім превентивної роботи, обов’язково застосовувати і каральні механізми, – наводить слова голови ОДА Віталія Коваля пресслужба адміністрації.

Керівник ГУ ДСНС в Рівненській області Сергій Крук доповів, що до гасіння пожеж залучені усі наявні сили та засоби. Ліквідовують загоряння близько 30 осіб, це і рятувальники, і лісівники, і меліоратори з місцевим населенням. Гасять пожежі за допомогою автоцистерн, мотопомп та тракторів.

Робота служб спрямована на локалізацію осередків загоряння до повної ліквідації. Це важливо, щоб пожежі не розповсюдилися на лісові масиви. Закликаємо місцеве населення мобілізувати усі сили, аби не допустити подальшого поширення вогню, – сказав Сергій Крук.

Станом на обідню пору суботи, 25 квітня, загоряння локалізували, однак повної ліквідації наразі немає, – повідомили в прес-службі ДСНС.