СЬОГОДНІ: Неділя, 28.11.2021, 22:39

Чому мають працювати салони краси, пояснила власниця популярного у Рівному закладу

Салони краси мають працювати навіть під час карантину. Таку думку висловила власниця відомого та популярного у Рівному Салону краси “Зебра” Юлія Загорайчук.

“Йде енний день карантину, а у політиків, громадських діячів, чиновників і журналістів ми не бачимо «не свіжих» стрижок, манікюрів і будь-яких натяків на те, що індустрія краси зараз не працює. Про що це говорить? Майстри перейшли на домашнє обслуговування . Що саме цікаве – вони не бояться захворіти і, тим більш, заразити своїх клієнтів”, – каже підприємиця.

Ще одна проблема на думку Юлії Загорайчук – це закритий режим обслуговування клієнтів у салонах краси, які ризикуючи величезними штрафами, все таки, продовжують роботу.

“Отже, карантинні обмеження торкнулись тільки свідомих працівників і роботодавців, яких, на жаль, меншість. Я не засуджую ні власників, ні майстрів, які порушують умови карантину, адже запас міцності у всіх різний і вони, ризикуючи власним здоров’ям і здоров’ям своїх рідних, намагаються якось вижити у цей непростий час. Велика небезпека для економіки України – це зростання тіньового ринку салонних послуг, який до офіційної роботи і сплати податків після затяжного карантину може більше не повернутись, а це більш ніж 80тис(!) осіб.Разом з тим, не краще було б відкрити легальну індустрію краси, в умовах якої рівень стерилізації і дезинфекції , непорівняно вищий. Салони краси готові вийти на новий рівень епідеміологічного благополуччя та безпечного обслуговування клієнтів”, – додає вона.

На думку власниці Салону краси “Зебра”, є декілька простих кроків до початку роботи будь-якого бізнесу сфери побутового обслуговування (в т.ч. салонного), які повинен забезпечити роботодавець після виходу з карантину.

А саме : тестування персоналу на covid-19(хто хворів,хто не хворів, а хто, можливо являється носієм вірусу); індивідуальний захист працівників і клієнтів; дезинфекція робочого простору і збереження соціальної дистанції.

“При необхідності, ми і температурний скринінг можемо всім робити. Все просто і дуже складно одночасно, бо ніхто не може передбачити, що буде далі і який сценарій економічний чи епідеміологічний нас чекає, хоча ми дуже надіємось, що нам все таки дозволять працювати з 11 травня”, – зазначає Юлія Загорайчук.

Петиція, яку я підписала і прошу підписати Вас, має величезне значення для всіх людей, які працюють в сфері індустрії краси. Чи набере вона 25 000 підписів? Я не впевнена. Але я дуже хочу, щоб цей сигнал побачили ті, хто може нам допомогти повернутись до роботи”, – каже підприємиця.