СЬОГОДНІ: Неділя, 19.09.2021, 8:23

Реакторна установка блоку №2 РАЕС готова до виведення на МКР потужності

Питання можливості виведення реакторної установки енергоблоку №2 РАЕС на мінімальний контрольований рівень (МКР) потужності розглядалося на технічній нараді, яка відбулась 16 квітня за участю керівництва Держатомрегулювання, НАЕК «Енергоатом» та Рівненської АЕС.

Під час наради, що проходила у форматі відеоконференції, т. в. о. генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк проінформував про виконані на енергоблоці під час планово-попереджувального ремонту (ППР) енергоблоку №2 ремонтні та реконструктивні роботи. Наразі триває 33-а доба ремонту, проводяться випробування систем та обладнання. Під час ППР виконано регламентний обсяг робіт, а також роботи в рамках «Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України»  та інших програм ВП РАЕС. На нараді керівниками Держатомрегулювання було відзначено, що Рівненською АЕС виконано значний додатковий позаплановий обсяг модифікацій під час планового ремонту блоку № 2, не дивлячись на застосування карантинних заходів та певне обмеження у залученні до робіт підрядних організацій.

Голова Держатомрегулювання України Григорій Плачков, підсумувавши доповіді фахівців, зазначив, що умови ліцензії та окремого дозволу на експлуатацію енергоблоку №2 РАЕС виконуються у необхідному обсязі та у встановлені терміни. За підсумками наради ухвалено рішення про можливість виведення реакторної установки енергоблоку №2 Рівненській АЕС на мінімальний контрольований рівень потужності після завершення всіх необхідних випробувань обладнання та систем на відповідність проектним характеристикам.

За словами головного інспектора РАЕС Юрія Павлова, ремонт енергоблоку №2, що розрахований на 45 діб, проводиться згідно з графіком, є невелике випередження по виконанню робіт завдяки оптимізації ремонтних та пускових операцій. Виведення реакторної установки на мінімальний контрольований рівень потужності заплановано на 18 квітня, пуск блоку – на 22 квітня.