СЬОГОДНІ: П’ятниця, 01.07.2022, 20:08

Запровадження карантину не вплинуло на посівну кампанію Рівненщини

На Рівненщині – екватор весняно-польових робіт. Наразі аграрії підживили озимі, завершили посів ранніх ярих культур – пшениці, ячменю, вівса цукрових буряків. Також продовжують сіяти пізні культури, зокрема, кукурудзу на зерно, сою, соняшник.

«Посівна проходить за прогнозом. Запровадження карантину не вплинуло на темпи посіву. Частина сільгосппідприємств до 25 квітня планує повністю завершити посівну», – повідомив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко під час щоденного брифінгу.

Цьогорічна посівна кампанія відзначилася малою кількістю вологи у ґрунті через недостатню кількість опадів в зимово-весняний період. Через це аграрії активно включилися в проведення посіву ярих культур, що розпочали на 10 днів раніше минулого року. У результаті обстеження полів виявлено, що 66 % посівів озимих культур знаходяться в доброму стані, 28 % – в задовільному, 6 % – в слабкому стані.

«Аграрії застосовують сучасні технології вирощування культур, щоб мінімізувати негативний вплив погодних факторів на формування врожаю. Однозначно стан посівів був би кращий при достатніх показниках вологи, але говорити про певні втрати ще рано. Важливо, які погодні умови будуть у квітні-травні», – підкреслив Ігор Тимошенко.

Загалом під урожай 2020 року озимі зернові культури посіяли на площі 160 тис га, крім того на 32,7 тис га – озимий ріпак. Всього ярі культури буде посіяно на 378 тис га.