СЬОГОДНІ: Неділя, 20.09.2020, 0:28

Головні лікарі доповіли Віталію Ковалю про стан забезпечення закладів

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль провів селекторну нараду із головними лікарями медустанов щодо протидії поширення коронавірусу.

Насамперед, Віталія Коваля цікавила ситуація із забезпеченням у Сарненській, Рокитнівській, Костопільській ЦРЛ та Рівненській і Дубенській міських лікарнях, які визначені базовими госпітальними базами для лікування хворих на COVID-19.

Головний лікар Сарненської ЦРЛ розповів, що на сьогодні 10 хворих знаходяться в інфекційному відділенні. Троє пацієнтів киснезалежні, перебувають у реанімації, підключення до ШВЛ-апарату не потребують. 11 пацієнтів на самоізоляції, з них 9 медиків, їхній стан здоров’я задовільний. З початку пандемії в лікарні було доправлено 34 пацієнти із діагнозом COVID-19, з яких 5 померло, 5 вже виписані.

Засобів індивідуального захисту в Сарненській ЦРЛ вистачає на 7 днів. Зокрема, є 335 респіраторів FFP2, 607 ізоляційних халатів, 287 одноразових комбінезонів, 2761 медична маска. Кількість засобів щодня змінюється – використовуються медиками, надходять нові вантажі допомоги як закуплені з місцевих бюджетів, так і гуманітарна допомога.

У Рівненській міській лікарні із встановленим діагнозом COVID-19 перебуває 19 пацієнтів, з них 4 киснезалежні. Жоден хворий не потребує підключення до ШВЛ-апарату, розповів в.о. головного лікаря закладу Ігор Дундюк. Лікарня забезпечена на три тижні вперед, зокрема, є 1405 захисних халатів, 4557респіраторів, 425 одноразових комбінезонів. Є 17 ШВЛ-апаратів. Разом з тим, лікарня потребуватиме резервних бригад на випадок інфікування основного складу медперсоналу.

Віталій Коваль доручив своєму першому заступнику Сергію Подоліну опрацювати питання створення таких допоміжних бригад в усій області.

У Костопільській ЦРЛ наразі перебуває дві пацієнтки з Березнівського району, розповів головний лікар Роман Товарницький. Заклад має 4 ШВЛ-апарати, ще два чекають як гуманітарну допомогу. Серед проблем, які озвучив керівник закладу – звільнення працівників. З часу карантину розрахувалося 13 людей, переважно санітарки та медсестри. Наразі у ЦРЛ працює 74 лікарі, 153 медсестри та 64 санітарки.

Щодо забезпечення, то лікарня має 3380 одноразових і 667 багаторазових масок, 1275 респіраторів, 148 ізоляційних халатів. Голова ОДА доручив із резервного фонду додатково виділити для закладу ізоляційні халати.

На тиждень забезпечена Рокитнівська ЦРЛ. Засобів захисту вистачає, є дев’ять ШВЛ-апаратів, один з яких на ремонті. На сьогодні жодного підтвердженого випадку коронавірусу в них не зафіксовано. Медики працюють та не виявляють бажання звільнятися.

Одна пацієнтка із коронавірусом та п’ять із підозрою перебувають у Дубенській міській лікарні (на фото). Загалом в закладі підготовлено близько сотні місць для хворих на COVID-19 . Забезпечення орієнтовно вистачить на тиждень, є 6 ШВЛ-апаратів, вчора ще один доставили. Заклад потребує звичайних масок, які використовуються у великій кількості.

Немає проблем із забезпеченням в Рівненській обласній лікарні, доповів керівник закладу Іван Зима.

Голова ОДА окремо підняв питання щодо довозу медиків до місця роботи. Головні лікарі зазначили, що проблем із цим немає.

«Наголошую на чіткій взаємодії голів РДА, головних лікарів з обласним Штабом із реагування на протидію поширення коронавірусу. Засоби індивідуального захисту, які є в наявності – для того, щоб захищати, а не бути на складі. Лікарі та медичний персонал має бути забезпечений усім необхідним», – наголосив Віталій Коваль.

Селекторна нарада проводилася в онлайн, тому усі бажаючі мали змогу долучитися до перегляду засідання через ФБ-сторінку ОДА. Такі наради відбуватимуться щотижня.