СЬОГОДНІ: Неділя, 26.06.2022, 19:59

Цьогоріч до органів прокуратури Рівненщини надійшло близько 1 тисячі звернень

Упродовж І кварталу 2020 року до органів прокуратури Рівненської області надійшло близько 1 тисячі звернень, з яких по суті вирішено 71%, в тому числі 11 звернень, які надійшли від народних депутатів України.

Найбільшу кількість з вирішених становлять звернення з питань досудового розслідування, з яких переважають скарги на дії і рішення слідчих поліції. Також, у зверненнях до органів прокуратури громадяни порушували питання додержання кримінально-виконавчого законодавства, участі у кримінальному провадженні в суді та інші.

Активно здійснювався особистий прийом громадян.

Прокурорами усіх рівнів прийнято 259 письмових звернень, при цьому майже кожне 4 звернення – з особистого прийому прокурора області.

Крім того, керівником регіональної прокуратури, його заступниками, а також керівниками місцевих прокуратур організовувались виїзні прийоми за місцем проживання громадян, в т.ч. у віддалених районах. Забезпечувався прийом осіб, які перебувають в місцях несвободи. У кожному конкретному випадку, за наявності підстав та в межах компетенції, вживалися заходи з метою реального поновлення законних прав та інтересів заявників.

Загалом вжиті заходи за результатами розгляду заяв сприяли оперативному реагуванню на порушення чинного законодавства.

Зокрема, після розгляду 19 заяв розпочаті кримінальні провадження, шляхом скасування незаконних рішень про закриття кримінальних проваджень поновлено права учасників кримінального провадження.

В той же час, громадяни продовжують направляти до органів прокуратури звернення щодо захисту своїх інтересів та поновлення порушених прав, вирішення яких не входить до повноважень органів прокуратури. Це стало причиною того, що майже кожне третє звернення скеровано за належністю до органів влади, державного нагляду та контролю, органів місцевого самоврядування.

Разом з тим, працівниками прокуратури надаються обґрунтовані роз’яснення про звернення громадян з метою реалізації захисту їх прав до суду, органів безоплатної правової допомоги, відповідних органів контролю тощо.

Також, актуальним залишається питання забезпечення доступу до публічної інформації, яка перебуває у розпорядженні органів прокуратури.

За вказаний період до органів прокуратури надійшло 41 запит на доступ до публічної інформації.

Найчастіше запитувалась інформація з питань досудового розслідування кримінальних проваджень, які викликали суспільний резонанс та підвищену увагу громадськості, організаційно-розпорядчої діяльності; надання статистичної інформації про результати роботи органів прокуратури на пріоритетних напрямах та з інших питань.