СЬОГОДНІ: Неділя, 19.09.2021, 8:42

У березні на Рівненщині викрито 112 порушень правил рибальства

У період з 1 по 31 березня 2020 року державними інспекторами Рівненського рибоохоронного патруля проведено п’ять рибоохоронних рейдів та викрито 112 порушень природоохоронного законодавства. Так, складено 16 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення правил рибальства) та 79 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства). Крім цього, оформлено 17 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«За даний період на порушників накладено 5 389 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству, склали 4 275 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили майже 15 кг водних біоресурсів. Також вилучено чотири човни, 19 од. заборонених знарядь лову та ще 65 од. – за актами безхазяйного майна», – повідомив керівник рибоохоронного патруля Сергій Бондар.

Крім цього, 16 адміністративних справ передано до судів для притягнення винних осіб до відповідальності.

Для прикладу, восьмого березня 2020 року державні інспектори виявили факт грубого порушення правил рибальства. Випадок зафіксували на водоймі, поблизу с. Соломка Костопільського району Рівненської області. Місцевий житель з гумового човна здійснював незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову – 7 од. сіток.

12 березня на Хріницькому водосховищі, поблизу с. Товпижин Демидівського району рибпатрульні викрили двох громадян, які з гумового човна здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову – однією сіткою. В такий спосіб  чоловіки виловили понад 11 кг риби, а саме: щуки – 12 екз. Сума завданих збитків склала 4 080 грн.

На осіб складено  протокол про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направлені до районних судів Рівненської області для притягнення порушників до відповідальності. Незаконно добуті водні біоресурси, знаряддя лову та човни вилучені.

29 березня в ході рибоохоронної роботи на території Хріницького та Млинівського водосховищах, Демидівського  та Млинівського районів знайдено безгосподарське майно. В результаті, було вилучено 2 од. сіток, загальною довжиною 60 метрів та 2 од. екранів. Складено акт виявлення та вилучення майна, власник якого не встановлено. Водні біоресурси у живому вигляді повернуто до природного середовища.

Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Рівненщини: (067) 540 53 90.