СЬОГОДНІ: Понеділок, 27.06.2022, 8:18

Аграрії Рівненщини продовжують посів ярих культур

Не зважаючи на запровадження карантину аграрії області активно проводять комплекс весняно-польових робіт. За оперативними даними сільськогосподарськими підприємствами на 2 квітня проведено посів ранніх ярих зернових на 96 відсотках прогнозованих площ, в тому числі ярий ячмінь – 98 відсотків, яра пшениця – 91 відсоток, овес – 95 відсотків, горох – 82 відсотки.

Активно триває  посів технічних  культур, зокрема цукрових буряків, яких посіяно на 87 відсотках прогнозованих площ.  Розпочато посів соняшника та кукурудзи на зерно.

Всього ярими культурами прогнозується засіяти по всіх категоріях господарств  близько 380 тис. га.

Кліматичні умови цьогорічної весни (недостатні запаси грунтової вологи, значний добовий перепад температури від -7 до + 15 градусів) змушують комплексно підходити до весняно-польових робіт, щоб оптимально провести посів. Для цього залучається вся наявна сільськогосподарська техніка з метою  закриття вологи та підготовки площ під посів пізніх культур.

За результатами обстеження озимих культур серйозних пошкоджень весняними приморозками рослин  не виявлено. Завершується підживлення посівів.

З метою протидії коронавірусу сільськогосподарськими підприємствами проводиться комплекс організаційних заходів, що включає підвезення працівників на роботу, забезпечення їх засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими препаратами.