СЬОГОДНІ: Неділя, 29.05.2022, 8:48

Амбулаторія в Тинному на Рівненщині працює в умовах надзвичайної ситуації

Наприкінці минулого тижня перші випадки захворювання на COVID-19 зафіксовані у жителів села Тинне. Відтоді в Сарненському районі та населеному пункті посилено карантинні заходи. Доставка продуктів та ліків відбувається в штатному режимі, без затримок. На блок-посту дезінфікують спецтранспорт, який в‘їжджає та виїжджає з села.

Про це повідомляє Рівненська ОДА.

Як працює місцева амбулаторія, розповів завідувач закладу Анатолій Речун. Медперсонал чергує позмінно, по 10 працівників. Усього у штаті є 29 лікарів і персоналу.

«При відвідуванні амбулаторії пацієнти обов’язково мають бути у захисній масці та рукавичках. Якщо ж такого людина не має, ми видаємо. Наразі ми забезпечені захисними халатами, масками, рукавичками та окулярами. Разом з тим, є потреба у респіраторах. А у разі поширення вірусу буде додаткова потреба у захисних костюмах, масках і дезінфікуючих засобах», – зазначає Анатолій Речун.

Ось у таких костюмах, як на фото, сімейні лікарі виїжджають до людей, які були у контакті із хворими на COVID-19. Для цього працює мобільна бригада. На сьогодні вже відібрано 17 зразків, експрес-тести показали негативні результати.

Під контролем у медиків стан здоров’я односельців, які нещодавно повернулися з-за кордону.

Минулої суботи стан справ в районі особисто проконтролював голова ОДА Віталій Коваль. Він привіз 500 захисних масок для соціально незахищених мешканців Тинного, зокрема, пенсіонерів та інвалідів.

Лікарі Сарненської ЦРЛ теж працюють у посиленому режимі. Як повідомляє в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Олег Вівсянник, наразі в медзакладі лікується вісім хворих на COVID-19, одна з яких – в реанімації. Медпрацівники забезпечені засобами захисту. На території лікарні встановлено оглядовий намет. На даний час лікарня може прийняти 130 хворих на коронавірус.

Про закриття усього Сарненського району на сьогодні не йдеться, розповів під час онлайн брифінгу заступник голови облдержадміністрації Ігор Тимошенко.

«Разом з тим, нарядами поліції там посилено патрулювання, проводиться вибіркова перевірка транспортних засобів. У Тинному працює три блок-пости, виїзд транспорту з села заборонено, окрім машин, що доставляють продукти, ліки та товари першої необхідності. Сарненська районна лікарня знаходиться під посиленою охороною», – зазначив Ігор Тимошенко.