СЬОГОДНІ: Неділя, 19.09.2021, 8:29

На полях Рівненщини для проведення посіву залучено понад 300 одиниць посівних комплексів

В Рівненській області по всіх категоріях господарств  прогнозується близько 380 тис. га весняного посіву, в тому числі 160 тис. га ярих зернових культур, що становить 42 відсотки весняного посіву, з них 75 тис. га ранніх зернових.

В структурі зернових половину площ очікується зайняти кукурудзою на зерно, четверту частину ярим ячменем. З технічних культур весняного посіву передбачається 56 відсотків сої, 31 відсоток соняшника, 13 відсотків цукрових буряків.

Не зважаючи на запровадження карантину аграрії області активно включилися в проведення комплексу весняно-польових робіт. За оперативними даними сільськогосподарськими підприємствами на сьогодні проведено посів ранніх ярих зернових на 79 відсотках прогнозованих площ, в тому числі ярий ячмінь – 83 відсотків, яра пшениця – 75 відсотки, овес – 56 відсотків, горох – 44 відсотки. Активно триває посів технічних культур, зокрема цукрових буряків, яких посіяно 59 відсотків та гірчиці, а також однорічних трав на корм.

На полях сільськогосподарських підприємств для проведення посіву залучено понад 300 одиниць посівних комплексів. Разом з тим, проводяться роботи по закриттю вологи та підготовки площ під посів пізніх культур.

Під урожай 2020 року озимі зернові культури в усіх категоріях господарств посіяно на площі 160 тис. га, в тому числі пшениця на 103 тис. га, жито – на 18,4 тис. га, ячмінь – на 5,1 тис. га. Крім того, посіяно на площі 32,7 тис. га озимого ріпаку.

Під час весняного обстеження озимих культур пошкоджень рослин та загибелі внаслідок небезпечних та несприятливих погодних умов зимового періоду не виявлено. В результаті обстеження 64 відсотки посівів озимих культур знаходяться в доброму стані, 36 відсотків в задовільному.

Завершується підживлення посівів озимих культур. Станом на 26 березня в агроформуваннях області цей захід проведено на всіх площах, в господарствах населення більше половини. Розпочато друге підживлення озимого ріпаку та озимої пшениці.