СЬОГОДНІ: Понеділок, 26.07.2021, 16:52

Медики швидкої робитимуть два тести: на грип і на коронавірус – МОЗ

Лікарі з бригади екстреної допомоги, котрі прибудуть на виклик до пацієнта з підозрою на коронавірус, робитимуть два тести – на грип і експрес-тест на коронавірус.

За інформацією МОЗ, у неділю в Україну літаком прибуває партія тестів для визначення коронавірусної хвороби. Доставляються обидва види тестів: тести для ПЛР (золотий стандарт діагностики) та тести експрес-діагностики.

Експрес-тести будуть використовуватися бригадами екстреної допомоги для, так званого, «санітарного сортування», зазначають у МОЗ. Якщо медик прибуває до людини з підвищеною температурою і є підозра на коронавірусну хворобу, лікар має зробити два тести: один на грип і експрес-тест на коронавірус. Це потрібно, аби вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. Якщо спрацьовує тест на грип, лікарі вживають відповідних заходів. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі мають узяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР. Після цього можна говорити про підтверджений випадок захворювання та вживати необхідні протиепідемічні заходи.

Зазначимо, що у разі, коли негативні обидва тести – і на грип, і експрес-тест на коронавірус, – то в умовах загальнонаціонального карантину людина все одно має дотримуватися режиму самоізоляції упродовж наступних 14 днів.

Також МОЗ повідомляє, що в регіонах кожного дня лабораторії вже проводять тести ПЛР. Додатково до цих ПЛР-тестів, цього тижня в Україні з’являться ще 11 апаратів для ПЛР-діагностики. Це розширить кількість точок у країні для діагностики захворювань на коронавірус.