СЬОГОДНІ: Четвер, 29.07.2021, 11:17

Рівнянин у складі 25-ї Української експедиції вирушив в Антарктиду

Сьогодні, 16 березня лікар Рівненської міської центральної лікарні Ігор Дейнека у складі 25-ї Української антарктичної експедиції виїхав на станцію “Академік Вернадський”, що на Антарктиді.

Там Ігор Дейнека та інші учасники УАЕ мають змінити своїх колег, які вже рік провели в антарктичній експедиції й наприкінці квітня повинні повернутися додому.

Перед цим полярники зустрілися зі ще одним рівнянином, в.о. Міністра освіти і науки Юрієм Полюховичем.

“Вже 25-й раз Україна відправляє в Антарктиду річну експедицію. Зазвичай це відбувається в урочистих обставинах, але, на жаль, через ситуацію, яка склалася в Україні та світі, ми не можемо зробити цього сьогодні. Сподіваюсь, через рік, коли експедиція повертатиметься, ситуація зміниться на краще”, – звернувся до полярників Юрій Полюхович.

Керівник Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий пояснив, що експедиція мала їхати в Антарктиду наприкінці березня, але Україна та багато інших країн через загрозу поширення коронавірусу закривають на певний час міжнародне авіасполучення.

“Ми не можемо чекати, бо 25-та експедиція має змінити на українській антарктичній станції своїх колег, які там працюють вже близько року. Потім крига стане, і ми не зможемо ані зробити перезмінку на станції, ані навіть доправити туди запаси їжі та необхідних речей. Тому було прийнято рішення про термінову відправку 25-ї експедиції”, – зазначив під час зустрічі Євген Дикий.

До слова, Ігор Дейнека має чіткий алгоритм дій у разі підозри захворювання когось із членів експедиції на коронавірусну інфекцію. Також у нього вже є досвід лікування пневмонії під час пандемії «свинячого» грипу A/H1N1.

До 25-ї УАЕ увійшли 12 учасників: 7 науковців (метеорологи, біологи, геофізики) та 5 членів команди життєзабезпечення (лікар, кухар, системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв’язку).

В Антарктиді вчені досліджуватимуть зміни клімату, магнітне поле Землі, “озонову діру”, динаміку популяцій пінгвінів, інших тварин та рослин, пристосування живих організмів до екстремальних полярних умов, космічну погоду в іоносфері Землі тощо.