СЬОГОДНІ: Субота, 28.05.2022, 9:58

В Рівному у власність держави повернули земельну ділянку вартістю більше 2 мільйонів гривень

Господарським судом Рівненської області 10 березня задоволено позов Рівненської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Рівненської міської ради про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки площею 1,4 га вартістю 2,3 млн. гривень.

Підставою для звернення прокурора до суду слугувало використання суб’єктом господарювання земельної ділянки, яка відноситься до земель запасу житлової та громадської забудови, водночас у власність чи в користування товариству не виділялась, що свідчить про порушення вимог земельного законодавства та кваліфікується як самовільне зайняття.

Так встановлено, що одне із столичних товариств для розміщення металевого паркану використовує земельну ділянку, яка межує із ділянкою, що перебуває в його користуванні на підставі договору суборенди та надана для будівництва житлових будинків з торговим комплексом в м. Рівному.

Попри це, суб’єктами владних повноважень, на які покладено обов’язок здійснювати державний контроль та вживати відповідні заходи у разі виявлення порушень, не вчинено жодних дій, які призвели б до позитивних результатів та відновлення порушених прав.

Як наслідок, господарським судом задоволено позов прокурора про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки та приведення її у попередній стан шляхом знесення паркану.

На даний час рішення законної сили не набрало.