СЬОГОДНІ: П’ятниця, 22.10.2021, 16:51

У Нацбанку прокоментували падіння курсу гривні

Національний банк пов’язує нинішні хвилювання на валютному ринку України із впливом короткострокових психологічних чинників.

Про це йдеться в коментарі НБУ щодо ситуації на валютному ринку, передає УНІАН.

В НБУ кажуть, що готові підтримувати стабільність гривні.

“Нинішня ситуація на українському валютному ринку – міжбанківському та готівковому – склалася під впливом насамперед психологічного чинника, який, ймовірно, має короткостроковий ефект. Національний банк має достатньо резервів для згладжування коливань курсу гривні – сьогодні міжнародні резерви України становлять 26,8 млрд дол. США, що є найвищим рівнем з листопада 2012 року”, – йдеться в коментарі.

Курс долара до гривні за пів дня 10 березня зріс одразу на 20 копійок. Сталося це через ситуацію на глобальному фінансовому ринку, що спричинили розповсюдження коронавірусу і розрив домовленостей між учасниками ОПЕК. Якщо продаж долара на Міжбанку о 9-й годині 10 березня стартував з 25,20 то станом на 13:00 курс зріз вже до 25,42 грн/дол. Схожа ситуація також спостерігається і з євро. У цьому випадку починалося все з 28,62 грн/євро, а вже по обіді курс зріс на 24 копійки та становив 28,86.