СЬОГОДНІ: Четвер, 24.09.2020, 7:23

B2B Jewelry. Блискучий лохотрон. Коли він рухне? – Розслідування

Журналіст Денис Бігус записав відео-блог про B2B Jewelry. Він розповів, як працює цей проект і чому він – “фінансова піраміда”.

З ювелірних магазинів компанії з ознаками фінансової піраміди B2B Jewelry вивозять гроші в поліетиленових мішках. Відеодоказ опублікував у своєму блозі журналіст-розслідувач Денис Бігус.

Він записав відео-блог про B2B Jewelry. Бігус вважає, що це “фінансова піраміда”. Журналіст наводить ряд фактів і відеодоказів, які можуть свідчити про фіктивність проекту B2B Jewelry.

“Ні “тонни” продажів золота, ні 416% річних для бабусь, ні картонні сертифікати у вигляді купюр не врятують піраміду від краху”, – зазначає Бігус.

Зокрема, на відео відображений момент, коли невідомі люди кладуть до багажника позашляховика Toyota Land Cruiser поліетиленові пакети. Бігус стверджує, що в цих мішках – готівкові гроші.

“Пацани, тим часом, пакують твій кеш у сміттєві пакети. Раз на день набирається пакет і п’ять хлопців супроводу йдуть виносити “сміття”.”Сміття” вивозять на новенькому “крузаку”. Їх там під магазинами крутиться кілька, всі куплені восени минулого року . Я так розумію, вони оформлені на “золотих директорів” з Ладижина і Києва”, – розповів Бігус.

Якщо вірити даним самої B2B Jewelry, то в Україні, Росії та Казахстані працює вже 59 магазинів. У компанії є власний ювелірний завод, вона обіцяє прибутковість на пасивні інвестиції в вироби із дорогоцінних металів 8% на тиждень або близько 400% річних. На офіційній facebook-сторінці B2B Jewelry йдеться, що таких інвесторів, як Микола, вже більше 400 000. Серед ентузіастів проекту ходить цифра в чверть мільярда доларів, які компанія вже нібито залучила у своїх вкладників (підтвердити реалістичність цифр про масштаб діяльності неможливо).

За даними Генпрокуратури і податкової служби, співвласники B2B Jewelry підозрюються в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, і використанні схеми виведення готівки через фіктивний благодійний фонд.

Джерело: Ліга.нет.