СЬОГОДНІ: Понеділок, 26.07.2021, 16:26

Верховна Рада висловила недовіру генпрокурору Руслану Рябошапці

Верховна Рада України висловила недовіру генеральному прокурору Руслану Рябошапці 263 голосами народних депутатів.

Раніше президент Володимир Зеленський висловив думку, що керівники відомств не повинні обіймати посади, якщо не демонструють реальних результатів своєї роботи.

«Я впевнений, мені будуть говорити: ай-я-яй, не можна чіпати генпрокурора. Хоча, ви знаєте, ми з ним пройшли довгий шлях, і в ході передвиборної кампанії. Нехай там голосують депутати, як вони хочуть, але моя особиста думка дуже проста: немає результату — не повинен займати місце. І справедливо, коли ти сам про це говориш», — сказав він у четвер на зустрічі з представниками малого і середнього бізнесу Полтавської області, на якій також були присутні посли країн G7.

За збереження Руслана Рябошапки виступали посольства G7. Інтрига зберігалася до останнього дня, так як не було зрозуміло, чи зможуть вони вплинути на рішення президента.

Контекст. У статті 131-1 Конституції України говориться, що генеральний прокурор України призначається на посаду і звільняється з посади головою держави за згодою Верховної Ради.

Руслан Рябошапка був призначений на посаду генерального прокурора України рішенням Верховної Ради від 29 серпня 2019 року. До цього з травня по серпень 2019 року він був одним із заступників глави Офісу президента України.

З 2014 по 2019 рік Рябошапка був заступником міністра юстиції України. З березня 2016 року по червень 2017 був членом Нацагентства з питань запобігання корупції. Також працював в неурядовій правозахисній організації «Transparency International Україна», в якій очолював департамент аналізу антикорупційної політики.