СЬОГОДНІ: Четвер, 29.07.2021, 11:38

На Рівненщині розвиватимуть бджільництво

Сьогодні, 3 березня в приміщенні Федерації професійних спілок Рівненської області проведено семінар з пасічниками області з питань розвитку та підтримки галузі бджільництва.

Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Надія Переходько повідомила, що в поточному році у державному бюджеті передбачено кошти на виплату спеціальної бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї. Дотація за бджолосім’ю надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, у разі наявності станом на 01 серпня поточного року від 10 до 300 бджолосімей, у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. Підставою для внесення до відомості фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей і мають право на отримання дотації за бджолосім’ї, є наявність фізичної особи та суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей у державному реєстрі потужностей операторів ринку.

Головний спеціаліст відділу державного контролю безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Володимир Пузирко розповів присутнім про порядок реєстрації пасіки, проведення лабораторних досліджень для отримання ветеринарно-санітарного паспорту пасіки Для цього власнику пасіки необхідно звернутись із заявою до районної (міської) державної лікарні ветеринарної медицини, юридична адреса якої вказана на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Для державної реєстрації пасіки та отримання реєстраційного номеру для потужності, громадянину потрібно звернутися до  районного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Про можливі інфекційні і інвазійні хвороби бджіл, методи їх діагностування і профілактики проінформував начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Ігор Козак. На семінарі також обговорено питання щодо безпечного використання пестицидів у сільському господарстві.

На семінарі були присутні понад 60 власників пасік, голова ГС «Спілка пасічників Рівненщини» Андрій Тимощук та керівник Всеукраїнської ГС «Пасічники України проти пестицидів» Богдан Лимар.