СЬОГОДНІ: Понеділок, 26.07.2021, 15:37

Майже 500 пачок цигарок білорус незаконно хотів перевезти через Поліську митницю

Нещодавно посадовими особами митного поста «Дольськ» Поліської митниці Держмитслужби зафіксовано спробу ввезення з Білорусії на територію України партії тютюнових виробів з порушенням митного законодавства.

Для проходження митного контролю громадянин Білорусії на легковому автомобілі марки «OPEL ZAFIRA» обрав спрощену систему контролю – «зелений коридор», чим заявив про те, що товари які ввозяться не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження.

Проте, під час здійснення митного огляду транспортного засобу та ручної поклажі громадянина, в конструктивних порожнинах задніх крил, під капотом автомобіля та в передній панелі салону, було виявлено приховані від митного контролю 420 пачок цигарок з фільтром марки «МІНСК capital» з марками акцизного збору Республіки Білорусь, загальною вартістю 10500грн.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених ч.1 статті 483 Митного кодексу України, по даному факту складено протокол.

Довідково. Згідно з ч.2 ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування, у кількості із розрахунку на одну особу – 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.