СЬОГОДНІ: Понеділок, 27.09.2021, 10:57

У Рівному відбулась нарада щодо стану очисних споруд області

На сьогодні у Рівненській області нараховується 30 каналізаційних очисних споруд. Вони знаходяться у власності органів місцевого самоврядування. Про стан очисних йшлося під час наради під головуванням заступниці голови Рівненської ОДА Людмили Шатковської.

Серед присутніх – в.о. начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергій Федоренко, заступник директора департаменту житлово-комунального господарства ОДА Валерій Гуз, голови райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування та представники комунальних підприємств.

«Більшість очисних експлуатують десятки років. Через недостатню потужність та зношеність обладнання та трубопроводів є проблеми з дотриманням нормативних показників очищення стічних вод. За рахунок цього недостатньо очищені стоки виробничо-господарського та побутового призначення потрапляють до водойм. Це призводить до критичної санітарної-епідемічної та екологічної ситуації», – зазначила Людмила Шатковська.

Як розповів в.о. начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергій Федоренко, у 2019 році інспекцією були проведені планові та позапланові перевірки комунальних підприємств області, які надають послуги з централізованого водовідведення населенню.

«У ході перевірок ми виявили, що очисні споруди деяких підприємств працюють неефективно. Це «Березневодоканал», «Аква» смт Володимирець, Демидівське ВУЖКГ, «Комунальник» смт Смига, «Міськводоканал», «Добробут» смт Зарічне, «Корецьжитловодоканал», «Костопільводоканал», «Комбінат комунальних підприємств» смт Млинів, «Комунальник» міста Радивилів, Оржівське ВУЖКГ, «Рокитне-водоканал», Томашгородське ВУЖКГ, «Екосервіс» міста Сарни, «Дубноводоканал», Острозький «Водоканал», – зазначив Сергій Федоренко.

Під час наради обговорили основні проблеми, визначили першочергові завдання для комунальних підприємств та представників влади щодо недопущення негативного впливу на навколишнє природне середовище.

Зокрема, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА Анатолій Шавурський повідомив, що станом на сьогодні до них надійшло 13 запитів на виділення коштів з обласного природоохоронного фонду у 2020 році для реконструкції очисних споруд та каналізаційних колекторів на загальну суму понад 57 млн грн. Спочатку пропозиції розглянуть в департаменті, після чого передадуть на розгляд профільних комісій обласної ради.

Наразі масштабна реконструкція очисних споруд триває у Березному. Кошти на оновлення спрямували з Державного фонду регіонального розвитку. Раніше потужності дозволяли очищати господарсько-побутові та виробничі відходи в обсязі 900 метрів кубічних за добу, тепер це буде майже вдвічі більше.