СЬОГОДНІ: Понеділок, 26.07.2021, 16:50

У Рівному радилися, як осучаснити галузь культури

Галузь культури потребує змін. У цьому одностайні як керівники закладів культури, так і громадський сектор Рівненщини. Щоб разом з’ясувати, що саме потрібно змінити – профільне управління ОДА організувало для них практичний тренінг.

Привітав учасників тренінгу «Стратегія розвитку дієвого культурного середовища Рівненської області» заступник голови ОДА Сергій Гемберг, який нагадав, що 2020 рік оголошений Роком промоції культурної спадщини Рівненщини, тому комунікація працівників сфери та громадськості є надважливою.

Про роль стратегій культурних інституцій на прикладі Львова розповіла в.о. директора «Інститут стратегії культури» Юлія Хомчин. Вона поділилася досвідом як почати перетворювати місто у дієве культурне середовище, підвищити ефективність культурних установ, залучити мешканців до творення культурного життя та як згуртувати спільноту, що творить нові ідеї через активні культурні практики.

Під час практичної частини занять учасники працювали у групах, обмінювалися ролями, ділилися досвідом.

«Приємно, що вдалося охопити як працівників сфери культури, так і громадський сектор. І взагалі безцінним є SWOT-аналіз музею, філармонії, бібліотеки, театру працівниками інших комунальних закладів та оцінка громадськості. Маю надію, що спільно ми напрацюємо цікаві ідеї, проєкти, які незабаром представимо громадськості», – зазначила начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.