СЬОГОДНІ: Понеділок, 26.07.2021, 15:23

Рівнерада затвердила детальний план території на 80 гектарів у районі Басовго Кута

Сьогодні на пленарному засіданні Рівненської міської ради депутати затвердили детальний план території в межах району Басів Кут.

Відповідне рішення підтримали 24 міських обранців.

Загальна територія ДПТ – 80 га.

Детальний план території (ДПТ) правого берега Басового Кута, покладе край хаотичній забудові та встановить чіткі і зрозумілі для всіх правила гри.

Також, документ дасть можливість ще й вирішення основних проблем не лише того масиву, а й прилеглого до нього мікрорайону та озера Басів Кут. Тут і організація руху транспорту, і освітлення території. Визначено місця для вулиць та паркових зон, передбачили облаштування набережної. А головне, що у цьому детальному плані вже передбачено місця і для об’єктів соціальної сфери. У тому числі і будівництво на землях запасу міста дитячого садка та початкової школи на 120 дітей.

Детальний план території розрахований на 80 гектарів. Однак реально це 54 га, з яких під забудову і лише на приватних ділянках передбачено лише 27% території. Розбита вона на три зони — приватні садиби (4,6 га), блокована забудова (котеджі 3,6 га) та багатоквартирні будинки (4,8 га). Ще 1,7 гектара під громадську забудову, з яких 1,2 га — під дитячий садок та початкову школу. Все решта — це парки, сквери, вулиці, набережна.

Важливо і те, що у цьому ДПТ вже передбачена зональність із врахуванням сучасних особливостей території. Тож побудувати висотку чи приватний будинок в зеленій зоні або на набережній вже ніхто не зможе. Окрім того, чітко прописана і висотність забудови в тій чи іншій зоні.