СЬОГОДНІ: Четвер, 13.08.2020, 0:29

У Вараші вимагають зберегти пільговий тариф на електроенергію

Населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, платить за електроенергію 70% від рівня діючого тарифу. Це одна з пільг, які отримувало населення, що проживає поблизу атомних електростанцій, згідно Закону «Про електроенергетику».

Оскільки Закон «Про електроенергетику» втратив чинність, а в новому Законі «Про ринок електричної енергії» передбачена відмова від перехресного субсидіювання, Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, планує скасувати пільговий тариф для жителів 30-кілометрових зон навколо АЕС.

Занепокоєна такою ситуацією, у листопаді 2019 року Вараська міська рада направила звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Асоціації міст України та народного депутата України Віктора М’ялика щодо недопущення скасування пільгового тарифу та внесення відповідних змін до Закону України «Про електроенергетику» та Закону України «Про ринок електричної енергії».

У своєму зверненні міський голова та депутати Вараша просили передбачити можливість встановлення пільгових тарифів на електричну енергію для населення міст-супутників АЕС на рівні 50 відсотків.

Нещодавно до виконавчого комітету надійшов лист від народного депутата України Віктора М’ялика, де зазначається, що за його ініціативи було розроблено проєкт Закону №2778 від 17.01.2020 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо ціноутворення та тарифів на електричну енергію для споживачів, які постійно проживають в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій».

Даний законопроєкт передбачає збереження тарифу на універсальні послуги для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу.

Зараз документ знаходиться на розгляді Комітетів ВРУ, після чого його винесуть на розгляд депутатів Верховної Ради України.

В свою чергу, Асоціація міст України повідомляє про те, що також тримає це питання на контролі та підтримає законопроєкт №2778 під час його розгляду в Комітеті ВРУ з питань енергетики та житлово-комунального господарства.