СЬОГОДНІ: Четвер, 13.08.2020, 23:18

Дубенські голови ОТГ категорично проти об`єднання з містом

Голови Тараканівської, Повчанської та Мирогощанської ОТГ підготували спільне звернення, відкидаючи прагнення облдержадміністрації приєднати їх до міста Дубно, – повідомляє Наше дзеркало NDTV.

Голови трьох об’єднаних громад Рівненщини обурилися намірам приєднати їх ОТГ до складу великої потенційної громади з центром у місті Дубно.

Спільне звернення вони адресували у всі можливі інстанції – Верховну Раду, Міністерству розвитку громад та територій, обласній раді та адміністрації, районним раді та адміністрації, а також Асоціації міст України та Асоціації об’єднаних громад.

Зокрема, у тексті наголошують: громади створені за принципом добровільності. Тож формування Дубенської ОТГ з одночасною ліквідацією їх громад нівелює ідею добровільного об’єднання та суперечить законам.

Саме принцип добровільності, яким і нині керуються при виконанні закону про об’єднання громад у вирішенні цього питання і є головним, каже директор Рівненського регіонального офісу U-LEAD Руслан Сивий:

По перспективному плану у нас є існуючі Повчанська, Тараканівська та Мирогощанська ОТГ. Підстав, щоб вносити змін до перспективного плану немає. Якщо громади самі вирішать, що хочуть до когось приєднатись, а це мають бути їх сесійні рішення, тоді можна говорити про якісь зміни.

Олександр Дехтярчук, виконавчий директор Київського РВ АМУ, на своїй сторінці у ФБ прокоментував ситуацію так:

“Великий Арістотель, перед мудрістю якого схиляються покоління, те ж часто мав і хибні міркування, приміром вважав, що птахи не відлітають у теплі краї, а впадаючи у сплячку, зимують у норах…

Нинішні можновладці, зокрема на Рівненщині, прагнучи якомога швидше «завершити децентралізацію», мають нині небезпечний шанс виплюснути з водою й саму дитину – децентралізацію.

Завершення формування Перспективних планів має за мету завершення адміністративної реформи, а не ревізію здобутків нещодавно створених громад. За новими владними планами є наміри ліквідувати на Рівненщині понад 15 створених в попередні роки #ОТГ. Мою стурбованість викликає нездорове бажання в кількох районах «намалювати» гігантські громади «шпротні банки» – за схемою один район – одна громада.Такі дії не мають нічого спільного з розвитком, а є спробою перефарбованих місцевих псевдоеліт зберегти за своїми дупами теплі керівні посади.

Я підтримую завершення адмінреформи, але в першу чергу шляхом посилення уже створених в попередні роки #ОТГ та міст, як точок росту. Приєднання до таких громад нереформованих сільрад. Навіщо їхати на зустрічі у селах, комфортніше у кабінетах, не питаючи нічиєї думки, покреслити по-новому мапи сіл і наше майбутнє. Невже мовчатимемо?”.

У разі, якщо їхнє бачення проігнорують, Мирогощанська, Повчанська та Тараканівська ОТГ залишають за собою право звернутися до суду.

Нагадаємо, проект нового адміністративно-територіального поділу області днями презентували в Рівненській облдержадміністрації. За ним у Дубенському районі має залишитись 4 ОТГ.