СЬОГОДНІ: П’ятниця, 20.05.2022, 10:20

На Рівненщині рівень розрахунків за газ кращий, аніж за світло

Торік мешканці області сплачували комуналку на рівні 93%. Найкраще розраховувалися за опалення, газ та водопостачання. Найменше платять за електроенергію – 87%.Найгірше розраховуються за спожиті енергоносії у Зарічненському, Рівненському, Рокитнівському, Сарненському, Березнівському районах, а також у місті Дубно.

Про це йшлося під час наради в Рівненській ОДА з керівниками підприємств-надавачів послуг.

Заступниця голови ОДА Людмила Шатковська наголосила, аби населення вчасно розраховувалося за комуналку, підприємства-надавачі послуг мають проводити з людьми роз’яснювальну роботу та пояснювати доцільність встановлених тарифів.

Водночас, вона зазначила, що місцеві органи влади повинні вкладати гроші в модернізацію сфери ЖКГ – капітальний ремонт тепломереж та утеплення будинків. Адже, для прикладу, в обласному центрі за останні 10 років ремонтувалися лише 10% мереж, які обслуговує «Рівнетеплоенерго». Водночас органи влади повинні контролювати встановлення економічно обґрунтованих тарифів комунальними підприємствами.

Також Людмила Шатковська подякувала підприємствам-надавачам послуг, які здійснили перерахунки за централізоване опалення та гарячу воду за грудень 2019 року. Загалом суми знизилися від 50 до 1400 грн в залежності від площі квартири. Разом з тим, «Рівнетеплоенерго» не відобразило у платіжці суму перерахунку , через що рівняни не змогли побачити, наскільки знизилися послуги. Тому вже за січень такі перерахунки мають бути зазначені.