СЬОГОДНІ: Середа, 25.05.2022, 6:27

«Законопроект про відкриття ринку землі не подавала?»: Юлію Тимошенко впіймали на брехні (+ВІДЕО)

У листопаді 2019 року лідер Батьківщини, нардеп Юлія Тимошенко заявила, що політсила переходить в опозицію до влади, оскільки не підтримує скасування мораторію на продаж землі.

Наша команда заявляє про перехід партії Батьківщина в опозицію до знищення України …Ми йдемо в опозицію проти розпродажу з молотка всіх стратегічних об’єктів власності України, в тому числі, землі. Ми не поділяємо таку політику, – заявила Тимошенко.

Саме таку заяву зробила Тимошенко одразу після підтримки парламентом в першому читанні законопроекту про запровадження ринку землі.

Така активна політична позиція досить дивує, особливо якщо пригадати роки прем’єрства Тимошенко. Адже саме тоді, перебуваючи на піку своєї влади, Тимошенко власноруч подала законопроект про ринок земель.
Більше того, українські землі безперешкодно міг придбати будь-який іноземець. Що беззаперечно означало той факт, що можна було безконтрольно набивати власні кишені. Як і для інших «старих політиків» при владі – відкриття ринку землі було пріоритетом, до якого вони так рвались.

Нещодавно в ефірі передачі «Свобода слова» під час дискусії щодо мораторію на землю Юлії Тимошенко нагадали про законопроект №2143 «Про ринок земель», який вона подала і підписала будучи Прем’єром.

Переглянувши його Юлія Тимошенко заявила, що підпис не її. І що мова взагалі йде не про сільсько-господарські землі. І наголосила на тому, що Земельний кодекс, прийнятий в нульових, дає чітко зрозуміти, що «не сільсько-господарська земля» може продаватись посольствам чи будь-яким іноземним інвесторам. В той час як сільсько-господарські землі іноземцям продаватись не може.

Давайте детальніше розглянемо законопроект. У ньому йдеться про можливість передавати земельні ділянки державної, комунальної та приватної власності на земельних аукціонах. У документі прописано, що суб’єктами ринку мали стати:

– громадяни та юридичні особи України;
– територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування;
– держава в особі відповідних органів державної влади;
– іноземні громадяни та особи без громадянства;
– іноземні юридичні особи, спільні підприємства, засновані за участю іноземних юридичних та фізичних осіб;
– іноземні держави.

Однак, не зважаючи на позитивне рішення від ГНЕУ (Головне науково-експертне управління), законопроект так і не був прийнятий – попередній парламент був недостатньо готовий до усвідомлення передових напрацювань. Втім, не зважаючи на це Тимошенко все ж залишалась одним із найбільших агітаторів щодо відкриття ринку. Після переходу до опозиції Тимошенко всіма силами намагається перешкодити вільному продажу земель. Чому? Вочевидь, в такому випадку гроші тектимуть повз її кишені, що є недопустимим для лідера «Батьківщини».

Цікаво, що незважаючи на залізні факти Тимошенко наголошує, що лише з її власної ініціативи постійно продовжувався мораторій на продаж земель. І тільки завдяки цьому українські землі досі збережені.