СЬОГОДНІ: Середа, 25.05.2022, 6:20

На Рівненщині у продажі виявлено небезпечні дитячі іграшки

Відділом ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області за інформацією, отриманою із Національної інформаційної системи державного ринкового нагляду Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, за ланцюгом постачання була проведена позапланова перевірка характеристик продукції у суб’єкта господарювання, що здійснює гуртовий продаж іграшок дитячих по Україні.

В ході перевірки був встановлений факт введення в обіг продукції – іграшок дитячих, які не відповідали встановленим вимогам: двостороннього надувного комірця ТМ «DELFIN» з ручками для купання дітей віком від 0 до 36+ міс. (вагою 2-22 кг) в домашніх умовах, басейні чи відкритій водоймі глибиною до 1 м, виробник «Zwjat zabawek» Польща, на яких на іграшці, етикетці, упаковці (ярлику), супровідній листівці, відсутній знак відповідності технічним регламентам, що є порушенням вимог п.18, п.27, п. 44, п.45, п.48 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 №151.

Відповідно до вимог законодавства про ринковий нагляд суб’єкту господарювання, що ввів в обіг дитячі іграшки із порушенням встановлених вимог, було надано рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів – обмеження надання продукції на ринку шляхом усунення формальної невідповідності згідно встановлених вимог у ланцюгу постачання.

Крім того, за порушення законодавства про ринковий нагляд та введення в обіг продукції, що не відповідає встановленим вимогам, до суб’єкта господарювання застосована штрафна санкція згідно п.2 ч.2 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» в сумі 8500 грн.

Суб’єкт господарювання у встановлений термін виконав рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, надане Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області, привів іграшки у відповідність та сплатив штраф до державного бюджету у повному обсязі.