СЬОГОДНІ: Четвер, 29.07.2021, 18:58

Фахівці обласного госпіталю ветеранів війни поїдуть на навчання до Польщі

Вже на початку лютого фахівці Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни перейматимуть досвід польських колег щодо надання якісних та ефективних послуг у сфері психічного здоров’я. Це стало можливим завдяки підписаному між госпіталем та Департаментом військової служби охорони здоров’я Міністерства національної оборони Польщі договором.

Про це повідомив начальник Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни Андрій Бурачик під час візиту депутатів обласної ради до цього комунального підприємства.

Виїзне засідання представників двох постійних комісії обласної ради – з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей (голова комісії – Борис Бірук) та з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства (під головуванням Геннадія Шевченка) – відбулося напередодні.

За словами Андрія Бурачика, його колеги, а саме психологи, проходитимуть навчання в інституті бойової травми Головного військового госпіталю Польщі – коштом польської сторони. Що, на його думку, в майбутньому допоможе місцевим фахівцям застосовувати найсучасніші методики під час психологічної реабілітації пацієнтів закладу. Надто тих молодих хлопців, які зазнали психо-емоційних та фізичних травм під час військових дій на Сході України.

Сьогодні в Республіканському центрі лікування та реабілітації наслідків нейротравми, який працює на базі госпіталю, перебуває 45 бійців з різних куточків України. Депутати обласної ради оглянули палати, харчоблок, приміщення для процедур. Подивилися, як обладнані кабінети УВЧ, ЛФК, аромотерапії, електросну, психоемоційного розвантаження. Поспілкувалися із пацієнтами та з медперсоналом.

Як розповіла завідувачка Центру Руслана Климович, госпіталь забезпечений майже всім необхідним обладнанням, аби хлопці, які тут лікуються, могли максимально відновитися.

У той же час, депутати зауважили, що обсяг фінансування на медикаменти та на харчування для пацієнтів госпіталю доцільно було би збільшити щонайменше удвічі. Адже на сьогодні на одну людину тут витрачають 55 грн. – на харчування, та 65 грн. – на забезпечення ліками. Однак, начальник госпіталю пояснив, що такими є норми, затверджені відповідною постановою Кабінету Міністрів.

Аби зробити перебування пацієнтів госпіталю ще зручнішим, його керівництво планує побудувати перехід між двома корпусами: фізіотерапевтичним і тим, де розміщений Центр. Ціна питання на сьогодні – 19 млн.грн. Тож в госпіталі сподіваються на підтримку державної та місцевої влади.

Тим паче, що в госпіталі послуги отримують тисячі ветеранів та військових не лише з Рівненщини. Так, у 2019 році тут пролікувалися та пройшли реабілітацію 4300 осіб. Це ті, хто мають статус ветерана, інваліда війни, учасника війни, особи, які прирівнені за пільгами – матері загиблих, учасники Майдану тощо.