СЬОГОДНІ: П’ятниця, 01.07.2022, 20:12

На Рівненщині за порушення прав споживачів до відповідальності притягнуто 34 посадовця

Впродовж 2019 року спеціалістами відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг Держпродспоживслужби у Рівненській області проведено 40 перевірок у суб’єктів господарювання різних форм власності.

Із них: 3 –  планових заходів та 37 – позапланових, у тому числі:

  • щодо дотримання вимог чинного законодавства про захист прав споживачів при реалізації непродовольчих товарів проведено одну планову перевірку та 19 позапланових перевірок;
  • щодо дотримання вимог чинного законодавства про захист прав споживачів при наданні послуг проведено 2 планові перевірки та 17 позапланових;
  • щодо дотримання вимог чинного законодавства про захист прав споживачів при реалізації продовольчих товарів проведено одну позапланову перевірку.

У ході здійснення планових та позапланових заходів у 30 суб’єктів господарювання виявлено різного роду порушення вимог чинного законодавства.

Кількість видів порушень, виявлених у ході проведення перевірок складає 107. Впродовж зазначеного періоду  перевірено безпеку продукції на суму 196,5 тис.грн. Із них забраковано та тимчасово знято з реалізації – на суму 56,12 тис.грн., або 28,56 %  від вартості перевіреної продукції.

За виявлені порушення вимог чинного законодавства про захист прав споживачів до адміністративної відповідальності притягнуто 34 посадові особи, сума штрафів склала 6,29 тис.грн.. Відповідно до ст. 23 Закону України «Про захист прав споживачів» до 19 суб’єктів господарської діяльності застосовано адміністративно – господарські санкції на суму 61,04 тис. грн..