СЬОГОДНІ: Середа, 12.08.2020, 15:09

Міністр економіки «закликав» українців голодувати

Плакати із зображенням міністра економіки Тимофія Милованова вчора, 9 січня, з’явились на вулицях українських міст, зокрема, у Києві, Вінниці, Львові, Одесі та Краматорську. На плакатах міністр закликає українців мерзнути і голодувати, а також повідомляє, що їх звільнено.

Таку акцію провела політична група «Авангард».

Причиною акції став законопроект «Про працю» (2708), ініціативи Милованова.

Цей законопроект несе ряд загроз для прав найманих працівників та суперечить ратифікованим Україною міжнародним угодам. Саме ці загрози й були виписані на розповсюджених плакатах.

Зокрема, ст. 35 цього законопроекту передбачає звільнення працівника за бажанням роботодавця без зазначення жодних причин такого звільнення та навіть без попередження, ч. 5 ст. 52 цього законопроекту впроваджує 6-денний робочий тиждень, а також майже вдвічі зменшує розмір оплати праці за наднормову роботу і у вихідні та святкові дні.

Прикінцеві положення законопроекту передбачають, що у разі встановлення рішенням суду факту виконання особою роботи (надання послуг) без укладення трудового договору і сплати єдиного внеску та інших обов’язкових платежів, такі особи втрачають право на пільги або використання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг протягом двох років з дня набрання законної сили рішенням суду. Тобто, якщо роботодавець відмовиться вас офіційно оформлювати на роботу, то йому за це загрожує лише попередження, а вас позбавлять субсидій та пільг при оплаті комунальних послуг.