СЬОГОДНІ: Субота, 10.04.2021, 18:25

Дідух у центрі Рівного огородили, бо зафіксовано випадки вандалізму (+ФОТО)

Навколо рівненського Дідуха, що встановлений на Майдані Незалежності споруджено невисоке огородження.

За словами ініціаторів його встановлення, це зроблено для більш шанобливого ставлення до сакрального православного українського оберега. Також, розміщено інформаційну табличку, яка закликає до збереження православного оберега дарованого місту.

До слова, за відгуками багатьох шанувальників української традиції, українських оберегів, Рівне отримало чи не найгарнішого та класичного за змістом Дідуха, який встановлювався у її містах за весь період незалежної Української держави.

Одночасно була оновлена перша сходинка престолу Дідуха. Та, що з солом’яних тюків. Бо попередня сходинка за декілька днів була зруйнована.

На жаль невелика частина відвідувачів не надто шанобливо ставилась до символу встановленого «Українським товариством охорони пам’яток історії та культури Рівненської області». До того ж у нічній час були зупинені спроби окремих осіб… видертись на Дідуха.

«На щастя більша частина рівнян і гостей міста, розуміють святість православного оберегу! Вони з задоволенням роблять фото коло Дідуха і любуються ним! Вони показують Дідуха дітям та внукам, гостям міста! І це головне!», – кажуть у товаристві.