СЬОГОДНІ: Вівторок, 22.09.2020, 6:49

Україна вимагатиме максимально відкритого розслідування авіакатастрофи в Ірані

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Україна вимагатиме, аби розслідування авіакатастрофи рейсу PS 752 за маршрутом Тегеран-Київ проводилося у максимально публічній площині.

Про це він сказав під час брифінгу в середу, повідомляє Укрінформ.

“Ми, безумовно, будемо вимагати, щоб це розслідування проводилося в максимально публічній площині, щоб всі публічні міжнародні організації, які здатні будуть забезпечити або посилити довіру до цього розслідування, були залучені”, – наголосив Гончарук.

Водночас він назвав маніпуляціями висловлювання будь-яких версій до офіційного з’ясування причин авіакатастрофи.

“Давайте не будемо поширювати зараз чутки. Розслідування буде проводитися багатьма групами. Всередині Ірану будуть працювати офіційні органи цієї держави, і ми, звичайно, вже подали необхідні клопотання для того, щоб бути долученими до цього розслідування на території Ірану. Звичайно, проведення розслідування перш за все має відбуватися на місці трагедії”, – розповів Гончарук.

Він додав, що за дорученням Президента Володимира Зеленського в Україні також буде порушено кримінальну справу, “в рамках якої буде з’ясовано, чи були там передумови для цієї трагедії, будемо казати так, в українському правовому полі, чи була забезпечена необхідна безпека, чи були вжиті всі необхідні заходи безпеки”.

“Але офіційно про конфігурацію проведення цього розслідування, я думаю, що ми повідомимо пізніше. Зараз відбуваються консультації, офіційні процедури для того, щоб домовитися з третіми сторонами, власне, з іранською стороною про цю конфігурацію”, – додав Прем’єр-міністр України.

Окрім того, секретар РНБО України Олексій Данілов зауважив, що до проведення розслідування мають бути обов’язково долучені країни, громадяни яких стали жертвами цієї авіакатастрофи.

“Більш того, я хотів би звернути увагу, що мають бути долучені фахівці саме компанії Boeing, якій належить виробництво літака, і вони мають бути залучені до цієї комісії”, – додав Данілов.