СЬОГОДНІ: Вівторок, 24.05.2022, 21:11

Новостворені громади Рівненщини активно взялися за роботу

Антонівська громада почала самостійне життя, нагадаємо 22 грудня там відбулися перші вибори голови та депутатів ОТГ. Нині в громаді вже почали підготовку до проведення першої організаційної сесії, яка запланована на 9 січня.

З метою роз’яснення щодо підготовки сесії та інших організаційних питань консультанти Проєкту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ надали консультацію для представників Антонівської ОТГ. На зустріч приїхала новообрана голова громади Олена Гребень та екс-секретар Антонівської сільської ради Жанна Іщик.

Консультант з правових питань Василь Курилас роз’яснив ключові питання щодо правових норм, нагадав процедуру передачі майна у власність громади, про реорганізацію та інші повноваження.

Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер роз’яснила, як громаді виконувати бюджети, адже вперше новостворені громади з початку року бюджети виконуватимуть окремо до нових вказівок та роз’яснень Уряду. Обговорили питання затвердження структури виконавчого апарату ради. Фахівці порадили не робити великий штат громади, але обов’язково ввести посаду старости та юриста.

Варто також з’ясувати, які є підприємства на території громади, аби розуміти повну картину надходжень до бюджету.

Повідомляє Офіс реформ Проєкту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ