СЬОГОДНІ: П’ятниця, 29.05.2020, 3:20

Адвокати ексберкутівців закликали Зеленського дати «адекватну правову оцінку» Революції Гідності

Адвокати ексберкутівців, переданих під час обміну і обвинувачених у розстрілах на Майдані у лютому 2014 року, звернулися до президента Володимира Зеленського із закликом переглянути події Революції Гідності та дати їм «адекватну правову оцінку».

Про це повідомляє НВ з посиланням на звернення адвокатів ексберкутівців Стефана Решка, Олександра Горошинського та Ігоря Варфоломеєва.

«Цим звернення ми хочемо, щоб хоча б ви, шостий президент України, гарант Конституції нарешті почули нас, і ми хочемо донести свою позицію публічно. Для наших підзахисних це рішення було не менш складним, ніж для вас. Ключовою обставиною, що зумовила його прийняття, було не намагання уникнути відповідальності, а неможливість добитися справедливої оцінки дій наших підзахисних з боку ГПУ та суду. Сам факт включення їх до списків на обмін підтверджує, що справа політична», — йдеться у зверненні адвокатів.

Захисники ексберкутівців назвали дискримінацією той факт, що «активістів Євромайдану звільнили від відповідальності», а натомість «правоохоронцям влаштували інквізицію».

Вони вважають, що у Зеленського, який «певно спостерігав за розстрілами на Майдані через ЗМІ, склалося певне упередження щодо тих подій».