СЬОГОДНІ: Субота, 19.09.2020, 9:08

Проект «Світлодіти» розпочали втілювати на Рівненщині

Школярам рівненської ЗОШ № 9 передали флікери. Ці світловідбивні елементи юні пішоходи можуть вдягати на верхній одяг під час пересування вулицями, аби у темну пору доби бути помітними для водіїв транспорту.

Про це повідомляє Рівненська ОДА.

Така ініціатива реалізується в рамках проекту «Світлодіти». Про його запуск було домовлено під час зустрічі голови Рівненської ОДА Віталія Коваля із Генеральним консулом Республіки Польща в Луцьку Вєславом Мазуром. Його впроваджує облдержадміністрація спільно з патрульною поліцією Рівненської області та польськими партнерами.

«Аналогічний проект втілений у Волинській області. Світловідбивні наліпки, браслети та жилетки можуть врятувати життя пішоходів, тому вирішено було з польськими партнерами-друзями поширити такий досвід і у нас в області. Зараз проект впроваджуємо в обласному центрі та Сарнах. Втім, будемо працювати із соціально-відповідальним бізнесом, щоб долучалися до реалізації цієї ініціативи», – зазначив заступник голови ОДА Сергій Гемберг.

Патрульні наголошують, що проект – життєво важливий.

«Статистика каже, що в області з початку року загинуло 32 пішоходи. Цифра велика. І не завжди водій винен у ДТП, адже вночі він може не побачити пішохода. Питання безпеки дітей є першочерговим і школу № 9 вибрали невипадково. Адже поряд – кілька пішоходних переходів, кільце. Такі світловідбивні речі допомагають водіям зорієнтуватися та здалеку побачити пішоходів», – розповів керівник патрульної поліції Рівненської області Сергій Мерчук.

Віцеконсул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Марек Запур розповідає, що у сусідній країні вночі ніхто немає права переміщатися без таких жилетів. Це передбачено у законодавстві. Загалом представники консульства вже три роки поспіль передають тисячі світловідбивних речей в Україну. На Рівненщину надійде близько двох тисяч одиниць засобів безпеки.