СЬОГОДНІ: Середа, 18.05.2022, 16:18

У Рівному вирішували, що робити із забудовниками-шахраями

У Рівненській ОДА відбулося засідання робочої групи щодо проблемних житлових недобудов. До складу робочої групи увійшли: керівництво облдержадміністрації, представники Рівненської міськради, депутати Рівнеради, профільних департаментів, фірм-забудовників і вкладників.

Нагадаємо, групу створили на доручення голови ОДА Віталія Коваля з метою допомоги вкладникам рівненських ЖК «Шоколад», «Ріверсайд», «Erste House», «Флагман», «Рівненська Брама», а також «Малої Швейцарії», що знаходиться в Рівненському районі.

«Ми не можемо залишити це без розгляду, оскільки йдеться про серйозні проблеми людей, котрі звернулися до обласного керівництва. Люди роками чекають квартир, в які вклали чималі кошти. Однак, наголошую, все має вирішуватися в правовому полі», – наголосив  перший заступник голови Сергій Подолін.

Він додав, оскільки питання перебуває на контролі в правоохоронних органах, то обласна влада, яка взаємодіє з ними в межах Конституції та Законів України, буде надавати їм інформацію, отриману від громадян, для організації перевірки фактів і прийняття процесуальних рішень за наявності підстав.

Також заступник голови ОДА Ігор Тимошенко наголосив, що ані обласна влада, ані робоча група не може втручатися у вирішення цивільно-правового спору між забудовниками та вкладниками. Це питання виключно суду.

Разом з тим, ОДА сприятиме, у разі потреби, в залученні контролюючих органів для проведення необхідних перевірок. Нагадаємо, адміністрація здійснює  функції державного контролю за дотриманням договірних зобов’язань забудовниками, діяльність яких пов’язана із залученням коштів фізичних осіб у будівництво багатоквартирних житлових будинків.