СЬОГОДНІ: П’ятниця, 29.05.2020, 4:25

Різдвяний віночок: забавка чи нова традиція рівнян

Строката мішура, різнобарвні кульки та мерехтливі ліхтарики – незмінні атрибути новорічних свят, які додають особливої казкової атмосфери.

Але, дедалі більше рівнян радо розбавляють святковий колорит незвичною для нашого краю прикрасою – новорічним віночком.

Хоча таку цікавинку можна придбати у будь-якому супермаркеті, чи хенд-мейд майстерні, проте більшість покупців не знають ані історію прикраси, ані її значення.

“Рівненські Новини” дізналися про те, як твориться новорічне чудо і що воно символізує.

НЕОБХІДНО МАТИ “ЩОСЬ” ДЛЯ МРІЙ

Дослідники пов`язують появу перших віночків ім’ям лютеранського богослова Йогана Хінріха Вихерна (Johann Hinrich Wichern) який жив у середні 19 століття і займався вихованням дітей-сиріт.

Аби малеча розуміла, скільки часу залишилося до Різдва, чоловік змайстрував праобраз сучасних вінків – колесо, на якому він встановив 28 свічок і запалював їх щодня.

Звичні для нас вінки, скручені із ялинкових та ялицевих гілочок, з’явилися значно пізніше. Такі “різдвяні бублики” прикрашали не тільки чотирма свічками, а й червоними стрічками, яблуками та солодощами.

Католицькі віночки поступово приживаються в нашій державі, де більшість населення сповідує православ’я.

Більшість людей просто не налаштовані на хвилю щастя, а тому необхідно мати “щось”, що може сприяти здійсненню мрій. Хай це буде підкова, дерево щастя, або той самий різдвяний віночок. Різниці немає – аби вірили”.

ДЕТАЛІ МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ

Вважається, що кожна з деталей віночку має особливий сакральний сенс.

Наприклад, коло, в формі якого заплетений віночок, означає вічне існування Бога та вічну Надію.

Зелений домінантний колір виробу є втіленням життя та розвитку, вічності та духовності.

Червоні стрічки, якими традиційно прикрашають віночок, символізують кров розп’ятого Христа.

А шишки, фрукти та горіхи нагадують про народження та відродження.

І хоча традиційно віночок має прикрашати парадні двері, в нашій країні такий звичай не прижився. Рівняни бояться, що святкову прекрасу можуть поцупити.

Люди надають перевагу тим різдвяним бубликам, які можна поставити на стіл, а ті хто все ж таки купує віночок на двері, чіпляє прикрасу лише з середини.

ОЗДОБЛЕННЯ, МОЖНА ВІДНАЙТИ ПРАКТИЧНО У БУДЬ-ЯКІЙ КВАРТИРІ

На віночках, що продають у супермаркетах, такого оздоблення не буде: у кращому випадку, на бублик приклеять пластмасові муляжі шишечок або фруктів.

Зрозуміло, що такий виріб не зможе замінити ялинку у квартирі: в нього не буде приємного хвойного аромату, який наповнює оселю різдвяною атмосферою.

Тож майстрині радять рівнянам звертати увагу на матеріали, з яких виготовлений віночок. Перш за все, там мають бути справжні фрукти ретельно висушені, горіхи, кориця та бажано – справжня ялинка. Але якщо ви не плануєте щороку змінювати віночок, тоді обирайте святковий бублик на штучній основі та декорований натуральними прекрасами.