СЬОГОДНІ: Четвер, 28.05.2020, 1:50

На 4 роки сяде мешканець Рівненщини за смертельне ДТП

Прокуратурою Рівненської області підтримувалось обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно жителя міста Костопіль у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що заподіяло потерпілому тяжке тілесне ушкодження).

Прокурором обвинувачем доведено, що 24 травня 2018 року близько 08 години 56 хвилин у місті Костопіль 55-річний чоловік, керуючи автомобілем «ВАЗ 210740», відволікся від керування транспортним засобом та допустив зіткнення з нерухомим автомобілем «Peugeot Expert». Внаслідок ДТП, потерпілий отримав тілесні ушкодження, від яких помер у лікарні.

Вироком суду першої інстанції особу визнано винним у вчиненні тяжкого злочину та призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 2 роки. Водночас, суд звільнив обвинуваченого від відбування основного покарання, встановивши іспитовий строк 2 роки.

Прокурор-обвинувач не погодився із таким рішенням суду в частині призначеного покарання та оскаржив його у апеляційному порядку, не оспорюючи фактичні обставини кримінального провадження, але наполягаючи на призначенні винуватцю ДТП реального, а не умовного покарання.

Як результат – Рівненським апеляційним судом підтримано позицію прокуратури та 2 грудня цього року ухвалено новий вирок, відповідно до якого винуватця дорожньо-транспортної пригоди засуджено до 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 2 роки.