СЬОГОДНІ: П’ятниця, 01.07.2022, 19:42

25 років 33 куреню імені Уласа Самчука: Рівненські пластуни відзначили ювілей

26 листопада 1994 року Крайова Булава Уладу пластового юнацтва Пласту – Національної скаутської організації України прийняла важливе рішення для рівненських пластунів рішення.

Підготовчий курінь імені Уласа Самчука отримав реєстраційний номер – 33. З тих пір пройшло вже 25 років. Всі ці роки юнацький курінь в Рівному розростався, проводив акції та заходи, виховував нові покоління українців.

Цього року 33 курінь імені Уласа Самчука урочисто відзначив 25 річницю з дня свого офіційного створення. Захід розпочався з відкриття. Урочистості розпочались на Театральній площі в Рівному, поблизу пам’ятника Уласу Самчуку – патрону куреня.
Після молитви та гімну, учасники отримали нагородження.

Любомир Фусак Любомир Фусик склав Пластову присягу. А Андрій Гринчук був переведений на рівень пластуна-розвідувача. Ще 5 пластунів-юнаків отримали 4 відзначення УПЮ.

Після відкриття для юнацтва було проведено теренову гру в парку імені Т. Шевченка. Хлопці та дівчата позмагались в боротьбі. В запеклому змаганні, в обох раундах перемогла команда «червоних». А от в пошуковій грі «Знайди прапор» була зафіксована нічия – три команди набрали однакову кількість балів.

Продовжилась акція відвідинами музею Уласа Самчука. Пластуни та гості дізнались життєпис відомого земляка, змогли побачити речі, якими користувався Улас Самчук.

Після екскурсії, учасники переглянули презентацію фотоархіву куреня, взяли участь в розіграші корисних та цікавих призів.
З розповідями про історію Пласту та 33 куреня виступили Володимир Русанов, Ярослав Збитковський, Володимир Вус, Сергій Баюра. Після цього в урочистій атмосфері Головна Булавна Уладу пластунів-сеньйорів Наталія Хміль, L, нагородила одного з відновників рівненського Пласту, колишнього зв’язкового 33 куреня Володимира Русанова орденом Святого Юрія в сріблі за багатолітню пластову діяльність та відновлення Пласту в Україні.

На завершення акції був проведений солодкий стіл та неформальне спілкування.