СЬОГОДНІ: Понеділок, 27.06.2022, 9:30

Нігерійці хочуть розвивати на Рівненщині сільське господарство

Представники африканської країни Нігерія відвідують регіони України з метою пошуку партнерів у сфері сільського господарства, харчової та переробної промисловості.

В заході взяли участь голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, голова облради Олександр Данильчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники бізнесу у сферах тваринництва та м’ясопереробки, аграрної промисловості, молочних ферм, виробники спецій, макарон тощо.

Очільник області Віталій Коваль та директор обласного департаменту агропромислового розвитку Надія Переходько презентували гостям потенціал Рівненської області.

У свою чергу голова іноземної делегації, Міністр сільського господарства штату Лагос Гболахан Ловал розповів, що Нігерія входить в топ-10 країн світу із споживання харчових продуктів. Це перспективний ринок для експорту продуктів сектору харчової та переробної промисловості. Лагос – це штат на півдні Нігерії. Однойменне місто Лагос є бізнес-столицею країни, яка налічує 22 мільйони людей. Саме тому і має великий попит у секторі харчової промисловості.

Сторони обговорили можливість поставки харчових товарів, обладнання, технологій переробки продукції, навчання спеціалістів, агроконсалтингу, відкриття українсько-нігерійських виробництв. Лагос, зокрема має потребу в м’ясі, кормі для риб, складських приміщеннях з системами охолодження тощо.

Також Віталій Коваль та Гболахан Ловал обговорили можливість офіційного підписання договору про міжрегіональне партнерство між Лагосом і Рівненською областю.

Після офіційної частини зустрічі члени іноземної делегації та представники рівненського бізнесу продовжити дискусію щодо співпраці в індивідуальному порядку. Підтримку у налагодженні зв’язків надавали Асоціація експортерів та імпортерів ЗЕД і Торговий дім «Нігерія – Україна».