СЬОГОДНІ: Неділя, 26.09.2021, 21:55

40 тисяч для депутата – недостатньо: Разумков хоче збільшення зарплат

Зарплата народних депутатів має бути більшою за нинішню 35-40 тисяч гривень, щоб уникнути корупції і спокуси хабарів. Про це розповів в інтерв’ю «Українській правді» спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

На його думку, зарплати депутатів мають бути більшими.

«Не можна говорити про зарплату в 40000 гривень, 35000-40000 гривень в державі, де середня заробітна плата 10000 гривень,«замало». Тому я не так сказав. Вона невелика, враховуючи ті спокуси, які можуть з’являтися у народного депутата. І я думаю, що з часом треба буде міняти це», – сказав Разумков.

Спікер парламенту пояснив, що для того, щоб людина професійно і ефективно працювала, потрібно робити дві речі: давати нормальну мотивацію – а це зарплата в тому числі; друге – контролювати, щоб у людини не виникало спокуси залізти в бюджет, залізти в якісь корупційні схеми і т.ін.

У той же час політик зазначив, що у нього зарплата за посаду спікера в районі 40 тисяч гривень (в залежності від кількості робочих днів). Він дав зрозуміти, що і без цього досить забезпечена людина і йому вистачає на життя.

«Я досить непогано себе почував у фінансовому плані до цього. Подивіться декларацію. Мені точно вистачає. Крім того, у мене ще дружина працює. Подивіться, скільки вона заробила за минулий рік (700 тис. грн). Так, і я ще працюю тут. Тому я думаю, що і мені, і сім’ї вистачає», – додав Разумков.