СЬОГОДНІ: Понеділок, 21.09.2020, 9:34

У Рівному відбулася регіональна платформа з народними депутатами України

Законодавчі ініціативи децентралізації, адміністративної реформи та бюджетний процес 2019-2020 – обговорили у Рівному під час регіональної платформи спільно з народними депутатами.

Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Участь у засіданні взяли народні депутати України – Дмитро Соломчук, Олександр Ковальчук, Олександр Аліксійчук та Віктор М’ялик, голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, міські та селищні голови, очільники громад Рівненської області. До роботи долучилися міські обранці, керівники профільних управлінь Рівненської ОДА та громадські активісти.

Виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук під час відкриття заходу зазначила – «Ми продовжуємо шукати нові точки дотику з новообраними народними депутатами. Сьогодні ви почуєте голос міст та громад. Це нова сходинка в майбутньому розвитку місцевого самоврядування.»

«Ми маємо знайти прості рішення, які влаштують всіх. Сьогодні не стоїть питання чи правильне було рішення розпочати реформу децентралізації – головне ефективно і продуктивно її завершити. Це має бути наш позитивний вклад в історію» – наголосив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Під час засідання обговорили бюджетні питання, показники 2019 року та плани на наступний рік. Нині на Рівненщині є лише три бездотаційних громади – Варашська, Клесівська та Крупецька. Тому Віталій Коваль наголосив – думайте, як громади будуть заробляти гроші.

Олександр Ковальчук під час свого виступу звернув увагу на суперечливих питаннях. «У нас серед депутатів була дискусія щодо акцизу – ми розуміємо, що дороги потрібно робити по всій території України, водночас є громади яким важко буде вижити без акцизу. Громади мають розвиватися і вміти залучати кошти на свої території. Дехто каже – у нас нічого немає, але треба шукати і навчитися цінити себе. Є природні ресурси, їх потрібно навчитися використовувати з користю, продуктивно.»

Під час дискусії міські голови озвучили ряд проблемних питань. Зокрема. про надання статусу об’єднаних громад (для умов приєднання) – районним центрам, про відсутність комунікації з фіскальними органами, та про земельні питання – щодо оформлення документів.

Голова Радивилівської громади Микола Карапетян також розповів з практичного досвіду – де є недопрацювання. «До прикладу – у громаді працює 2 інспектори праці, однак перевіряти підприємства вони не мають права. У той же час фіскальні органи не надають інформації щодо сплачених податків підприємцями. Відтак це все надходження у громаду і скільки недоотримує громада порахувати важко.»

За результатами роботи Регіональної платформи було прийнято звернення до народних депутатів від Рівненщини що стосуються питань: компенсації різниці в тарифах, податкового регулювання (що стосується наповнення місцевих бюджетів), відтермінування (через недостатнє державне фінансування) або скасування Постанови КМУ щодо підвищення оплати праці педагогічних працівників закладів освіти, позашкільних закладів та спортивних шкіл, врегулювання оплати гарантованих державою пільг, збереження мережі поштових відділень та інші питання.

Присутні депутати ознайомилися з текстом звернення від органів місцевого самоврядування. Обіцяли – консолідовано попрацювати в середині фракції з усіма пропозиціями.

Повідомляє Офіс Реформ Проєкту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ