СЬОГОДНІ: Понеділок, 10.08.2020, 15:28

Рівненський «Слуга народу» Роман Іванісов відбував покарання в одній із найжорсткіших донецьких зон – Юрій Бутусов

Народний депутат України від партії «Слуга народу» Роман Іванісов, обраний по 153-му виборчому окрузі на Рівненщині виявився гвалтівником неповнолітньої, але судимість за це у нього погашена і за законом він має право бути народним депутатом. Про це у себе на Фейсбуці розповів відомий український журналіст, головний редактор одного із провідних українських ЗМІ Цензор.нет Юрій Бутусов.

За його словами, джерела Цензор.Нет в правоохоронних органах підтверджують, що Роман Валерійович Іванісов, уродженець міста Бердянськ Запорізької області, в 1996-му році був засуджений Запорізьким обласним судом за статтею 117 частина 3 – зґвалтування неповнолітньої і статті 118 частина 2 – зґвалтування неповнолітньої неприродним чином. І відбув покарання – 2 роки і 6 місяців в Маріупольській виправно-трудовій колонії. Судячи з усього, на момент скоєння злочину Іванісову було 17 років, ці пояснюється не великий термін покарання.

За словами Бутусова, Іванісов опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці довідку про відсутність судимості. У довідці МВС Іванісова, яку він пред’являв при реєстрації його кандидатом, написано: «Не знятої або непогашеної судимості не має». Це правда.

Але самого факту засудження за згвалтування Іванісов не спростував. Тому що це теж правда.

«Справа в тому, що закон дозволяє в законному порядку зняти або погасити судимість. Закон вважає, що при певних обставинах з людини необхідно знімати судимість, щоб повертати громадянина до повноцінного суспільного життя, і не обтяжувати його вантажем минулого, якщо він не порушує закон. Тому формального порушення в діях народного депутата Іванісова немає. Але Іванісов, безумовно, невиправдано веселиться в своєму тексті», – каже Бутусов.

Журналіст переконаний, що відповідальність тут має бути політична – самої партії «Слуга народу», і порядку перевірки кандидатів, яких партія підтримує.

«Деякі «нові обличчя» виявилися занадто новими, настільки новими, що дізнатися про їхнє минуле з інтернету можна, а треба відкривати старі паперові кримінальні справи. А це ніхто не робив», – зазначив Юрій Бутусов.

«Іванісов захотів великої влади – а у публічності та влади є своя ціна – і, безумовно, тепер, оскільки Іванісов народний депутат, в законному порядку правоохоронні органи повинні будуть надати про законність погашення судимості. Депутат сам покарав цієї публічністю себе і свою сім’ю – а у нього дружина і двоє синів, які, хочу нагадати, що не причетні до жодних злочинів, і не заслуговують образ і не поваги. Крім того, треба розуміти, що перебування Іванісова в одній з найжорсткіших донецьких зон напевно було незабутнім життєвим випробуванням», – додав журналіст.

На думку Юрія Бутусова, партія «Слуга народу» повинна дати публічно оцінку щирості свого колеги і можливості його подальшого перебування в статусі народного депутата «Слуги народу».