СЬОГОДНІ: Неділя, 26.06.2022, 19:35

Рівне переймає досвід Мукачева з реформування медицини

В Мукачеві перебувала делегація з міста Рівне, яка переймає досвід реформування медичної галузі. В складі делегації – заступник міського голови Рівне Галина Кульчинська, начальник управлінні охорони здоров’я Віктор Іськів, головні лікарі закладів медицини.

Представників Рівного цікавило також впровадження проекту «Соціальна аптека», електронного обліку пацієнтів.
Щодо реформування первинної медицини, то якщо кілька років тому до сімейного лікаря зверталося 10% пацієнтів, то зараз — близько 60%. Пацієнти охоче обирають своїх лікарів та будують з ними довірливі стосунки.
Завдяки змінам зарплати сімейних лікарів зросли в середньому втричі. До змін в середньому зарплата сімейних лікарів становила 5 тисяч гривень. Зараз лікарі, які мають достатню кількість декларацій, отримують близько 17 тисяч гривень.
Завдяки принциповій позиції та волі місцевої влади пацієнти в стаціонарному відділенні лікарні на 100% забезпечені медикаментами. Все лікування відбувається безоплатно.


Що стосується амбулаторно-поліклінічної допомоги, у місті є перелік пільгових категорій (близько 22 тисячі мешканців), які мають можливість отримувати всі необхідні медикаменти на пільговій основі.
У місті впровадженота профінансовано програму боротьби з онкологічними захворюваннями, медикаментозного забезпечення пацієнтів із трансплантованими органами та пацієнтів, що отримують замісну ниркову терапію.
У Мукачеві запровадили електронну медичну систему та електронну чергу. Ця система об’єднала всі рівні медичної допомоги Мукачева — всі відділення, діагностичні кабінети та лабораторії. Завдяки цьому медики мають доступ до актуальної інформації про своїх пацієнтів. Це пришвидшує та полегшує їхню роботу.
У Центрі первинної медико-санітарної допомоги Мукачева зробили ремонти у всіх амбулаторіях сімейної медицини, автоматизували роботу персоналу, вивели з території закладу всі комерційні аптеки та створили “Соціальну аптеку”.

І головне, що вдалося зробити в Мукачеві, і що може слугувати за приклад в інших містах країни – за ініціативи Андрія Балоги прийнято програму «Додаткового соціально-медичного захисту населення», завдяки чому всі мукачівці отримують кошти на проведення дороговартісного лікування. За чотири роки виділено понад 60 млн. для 17 тисяч містян. Кошти виділяють на онкозаховрювання, проведення кардіологічних операцій, трансплантацію печінки, нирок, лікування катаракт, заміни суглобів. В тому числі місто оплачує операції містян і за кордоном. Також Мукачево уклало угоду з інститутом серця ім. Амосова і фінансує всі операції мукачівців у цьому закладі.

Та й самі медикаменти для жителів міста є доступнішими, адже два роки тому відкрито комунальну «Соціальну аптеку». Аптека постачає ліки напряму від вітчизняних фармацевтичних фабрик і від імпортерів, аби не було цінових спекуляцій. Націнки на ліки мінімальні – усього на рівні до 10% аби покрити витрати на зарплату працівникам.