СЬОГОДНІ: Понеділок, 27.09.2021, 10:43

«Любить вашу дупу»: посол в ЄС говорив Трампу, що Зеленський виконає будь-яке прохання

Посол США в Євросоюзі Гордон Сондленд заявляв американському лідеру Дональду Трампу, що президент України Володимир Зеленський виконає будь-яке його прохання.

Про це повідомив під час надання свідчень у Конгресі США радник з політичних питань посольства США в Україні Девід Холмс. Текст і деталі доповіді оприлюднив американський телеканал CNN.

Так, Холмс розповів про телефонну розмову Трампа з послом Сондлендом, при якій він особисто був присутній.

Розмова відбулася 26 липня цього року, на наступний день після телефонних переговорів Дональда Трампа з Володимиром Зеленським. Сондленд тоді якраз перебував у Києві. Він зустрівся з українським лідером, після чого набрав Трампа, перебуваючи в одному з київських ресторанів.

За словами Холмса, він особисто чув, як Трамп голосно запитав у Сондленда, чи готовий Зеленський почати розслідування справи Burisma (щодо сина ексвіце-президента США Джо Байдена).

Сондленд   відповів, що український Президент зробить “все, що ви попросите його”, тому що він “loves your ass” (дослівно – “любить вашу дупу”, – ред.).

Посол США в ЄС запевнив Трампу, що “українці збираються провести розслідування”.

“Посол Сондленд повідомив Трампу, що президент Зеленський “любить вашу дупу”. Потім я почув, як президент Трамп запитав: “Отже, він збирається провести розслідування?” Посол Сондленд відповів, що “він зробить це”, додавши, що президент Зеленський зробить “все, про що ви попросите його”, – цитує CNN свідчення Холмса.

Чиновник уточнив, що міг чути Трампа, тому що дзвінок відбувався на терасі ресторану, де вони обідали із Сондлендом, і зв’язок був досить гучним.

Після закінчення розмови Холмс запитав Сондленда про ставлення Трампа до України. Той відповів, що американського лідера хвилюють лише”важливі речі”. Радник посольства припустив, що мається на увазі війна на Донбасі, яку Росія веде з Україною. На це Сондленд заявив, що мова йде про такі речі, як розслідування проти Байдена-молодшого.

Холмс уточнив, що чув, що від розслідування по Burisma “залежало все”. Посилаючись на тимчасового повіреного США в Україні Вільяма Тейлора, Холмс повідомив, що в адміністрації Трампа хотіли, щоб Зеленський виступив на телеканалі CNN і зробив заяву з приводу розслідування.