СЬОГОДНІ: Субота, 20.08.2022, 2:21

На Рівненщині військових водіїв готуватимуть за сімома категоріями

На військовому полігоні оперативного командування «Захід» розпочато черговий курс підготовки водіїв. Навчання для військовослужбовців категорій транспортних засобів із причепами та тих, які призначені для перевезення особового складу, триватиме більше місяця, – повідомляє АрміяInform.

Щоденні заняття з ранку до вечора проводять досвідчені інструктори, за плечима кожного із яких отримання атестату державного зразка на право проведення занять як викладача теоретичного матеріалу, так й інструктора з водіння під час практичної частини. Навчання водіїв завершиться внутрішнім іспитом у польових умовах, а пізніше свою професійність військові водії демонструватимуть на іспиті у Рівненському обласному сервісному центрі, де й отримають водійські посвідчення відповідних категорій.

Кожен випускник курсу отримає свідоцтво про закінчення курсу навчання, медичну довідку та посвідчення водія тої категорії, на яку навчався. Це йому дає повне право бути призначеним на військові посади водіїв відповідних транспортних засобів.

Заходи з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації водіїв військових транспортних засобів на Рівненському полігоні започатковано більше року тому. Тільки за поточний рік для військових частин оперативного командування «Захід» тут підготували більше півтори сотні водіїв.

Як зазначив командир навчального батальйону підполковник Роман Поліщук, своєрідним досягненням навчального військового підрозділу є нещодавнє отримання дозволу на збільшення акридитаційного обсягу підготовки водіїв в кількості та за категоріями. Річ у тім, що раніше навчальна група складала двадцять військовослужбовців за трьома категоріями, а наразі вже існує можливість готувати 84 водіїв за сімома категоріями одночасно: «В», «С1», «С», «Д», «Д1», «СЄ» та «СЄ1».

«Згідно з новим сертифікатом ми набрали групу водіїв із бойових підрозділів військових частин оперативного командування «Захід». Окрім загальних питань, до їхньої навчальної програми увійшли обов’язкові заняття зі спеціальної підготовки. Зокрема, водіння без світла фар, водіння в колоні з допомогою габаритних вогнів, приладів нічного бачення», − наголосив командир навчального батальйону.

Варто додати, що навчання в цивільних автошколах, яких на Рівненщині більше чотирьох десятків, недешеве. Право стати щасливим власником посвідчення водія коштує від п’яти до семи тисяч гривень за два, а то й три місяця навчання. До цієї суми варто додати й додаткові витрати на пальне під час практичних занять кожного учня. Військові ж перебуваючи у відрядженні на полігоні, не оплачують за таке навчання. Держава їх забезпечує триразовим харчуванням та розміщенням. Більше того, після повернення до своєї військової частини для них це можливість бути призначеними на вищі посади, отримати чергові військові звання, а відповідно й підвищене грошове забезпечення.

Один із водіїв курсу − командир відділення однієї з бойових бригад оперативного командування «Захід» сержант Олександр Рескаленко приїхав сюди здобути категорію «С», так як категорія «В» у нього вже є. Саме тому він відрізняється він решти присутніх у групі водіїв.

Одне з найбільш цікавих навчальних місць для сержанта залізнична платформа для транспортування військової техніки. Складність полягає в тому, що платформа, яку військові ще називають «рампою», вузька й висока. Під час заїзду-виїзду з неї можна легко злетіти, а тому заїхати й виїхати потрібно вкрай акуратно, а повертати й вирулювати правильно з першого разу. Як виявилось, перебуваючи в АТО (ООС), він неодноразово бачив, як здійснюється завантаження−розвантаження військової техніки для транспортування залізницею, а сьогодні зміг зробити це правильно та безпечно сам.