СЬОГОДНІ: Понеділок, 21.09.2020, 8:40

Кнопкодав Литвиненко єдиний із нардепів Рівненщини не підтримав поправку, що дозволяє розвиватися місцевим громадам

Сьогодні, 14 листопада Верховна Рада підтримала поправку до Бюджетного кодексу, яка передбачає, що у 2020 році акцизний збір буде залишатись у місцевих бюджетах.

Відповідну поправку до законопроекту № 2144 підтримали 275 нардепів.

Зазначимо, що прийнята поправка дасть можливість суттєво посилитися селам, селищам та містам. Це зокрема, можливість ремонтувати дороги та розвивати місцеву інфраструктуру.

До слова, єдиним народним депутатом від Рівненщини, який не підтримав дану поправку став кнопкодав від партії «Слуга народу» Сергій Литвиненко, що обраний по 156-му виборчому окрузі. При голосуванні він утримався.

Решта рівненських «слуг народу» підтримали дану поправку. Зелені кнопки «За» натиснули Олександр Аліксійчук, Дмитро Соломчук, Олександр Салійчук, Олександр Ковальчук та Роман Іванісов.

На підтримку також проголосував і народний депутат від північних районів області, член депутатської групи «За Майбутнє» Віктор М’ялик.

Відсутньою у момент голосування була народна депутатка від партії «Європейська солідарність» Яна Зінкевич.

Нагадаємо, що за рахунок місцевого акцизу з пального громади отримують близько 8 мільярдів гривень. Міські голови кажуть, що без цих надходжень в ОМС не залишиться коштів на ремонт прибудинкових територій, посипання вулиць піском, розчищення снігу та ін.

Для окремих громад і селищ кошти з акцизного податку у структурі бюджету складають до 80% доходів, у більшості – до 30% доходів. Це 4-те основне джерело надходжень, після ПДФО, плати за землю і єдиного податку.