СЬОГОДНІ: Середа, 23.09.2020, 0:25

Не усі нардепи із Рівненщини підтримали криміналізацію незаконного видобутку бурштину

Верховна рада України в першому читанні підтримала законопроект № 2240 про врегулювання питання видобутку бурштину.

Відповідне рішення сьогодні, 12 листопада підтримали 342 нардепи.

Зокрема, пропонується Кримінальний кодекс України доповнити статтею 240, згідно з якою незаконний видобуток, збут, придбання і перевезення бурштину караються штрафом від 3 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів (51 тис. – 17 тис. Гривень). Також може застосовуватися захід у вигляді обмеження волі на строк від 3 до 6 років або позбавлення волі на той самий строк з конфіскацією майна.

Ті ж самі дії, вчинені повторно або у великих розмірах, або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, караються позбавленням волі на строк від 4 до 7 років з конфіскацією майна.

До слова, не усі народні депутати від Рівненщини підтримали дану ініціативу.

Зокрема, не голосувала за наведення порядку у цій сфері депутатка від партії «Голос» Соломія Бобровська.

Відсутньою під час сьогоднішнього засідання ВР була депутатка із Рівного Яна Зінкевич (партія «Європейська Солідарність»).

Натомість, усі шість нардепів від партії «Слуга народу» натиснули зелені кнопки «ЗА»: Дмитро Соломчук, Олександр Салійчук, Олександр Ковальчук, Роман Іванісов, Олександр Аліксійчук та Сергій Литвиненко.

Також, підтримав введення кримінальної відповідальності за незаконний видобуток бурштину і народний депутат від північних районів області, де ця проблема особливо актуальна, член депутатської групи «За майбутнє» Віктор М’ялик.