СЬОГОДНІ: Понеділок, 30.11.2020, 3:31

«А Баба Яга проти»! Чому окремі рівненські політики не хочуть вирішення проблеми хаотичної забудови Басового Кута?

Вчора, 11 листопада, у Рівному відбулося громадське обговорення проєкту детального плану території правого берега Басівкутського водосховища (озера) орієнтовною площею 80 га у комплексі із внесенням змін у діючий детальний план території на вулиці Чорновола у Рівному.

На обговоренні відбулася гаряча дискусія щодо доцільності поданого плану. Доки одні шукали способи покращення плану – інші намагалися перетворити обговорення в політичний балаган.

«Сьогодні зранку я виявив зауваження, які були написані у неділю ввечері (останній день подачі зауважень). В цих зауваженнях є пункти 5.8 та 5.10, в яких жителька запитує в мене, чому не так написано. Чому G3, а не G4 та чому S3 а не S4. Чомусь мені здається, що ці зауваження, створені як спосіб маніпуляції. Спілкуючись з мешканцями району я помітив, що їх хвилює чи буде водовідвідний канал чи очисні споруди, а не запитання про літери. Це все перетворюють на політичний цирк», – наголошує виконавець проекту, відомий рівненський архітектор Дмитро Котляров.

Варто зауважити, що це вперше у Рівному, коли замовники публічно виносять розробку плану та влаштовують громадські обговорення.

Замовники занурилися в усю проблематику та визначили 5 основних проблем, які необхідно вирішити.
1. Транспортна – вулиця Чорновола перетворилась в суцільний затор. Замовники пропонують розширити дорогу, що дасть можливість вирішити проблему з заторами.
2. Водовідведення – на щастя над спасінням Басівкутського озера працює НУВГП, який входить в групу, на якій відбувається обговорення.
3. Хаотична забудова – наявний план не відповідає дійсності, що заважає архітекторам правильно нанести червоні лінії.
4. Облаштування Набережної – нині Набережної фактично немає. Замовники хочуть зробити це місце максимально зручним та красивим для усіх мешканців та гостей міста.
5. Інфраструктура – в даному районі відсутні дитячі садочки та школи, тож в проекті закладене місце для дитячого садочка та школи 1-4 класів.

Щоправда не всі присутні зраділи таким змінам. І саме ця невеличка групка людей, постійно намагається вставити палки в колеса тим, хто насправді хоче змін на краще у справі порятунку озера Басів Кут та розвитку прилеглої території.

Зокрема, депутат Рівнеради Микола Бляшин вже протягом декількох років виступає із різними проектами та мораторіями, які спрямовані на те, аби заблокувати процес прийняття ДПТ.

«При цьому, депутат чомусь не розповідає людям про те, що єдиним виходом для впорядкування ситуації із хаотичною забудовою на березі Басового Кута є якраз прийняття детального плану цієї території. Тому слова і дії Бляшина, є нічим іншим як лозунгами, і спробою набути собі політичних дивідентів. Нічого хорошого для міста і рівнян така позиція не несе», – кажуть архітектори.

Загалом, складається враження що конструктивне вирішення питання для нього взагалі не важливе, а тільки використання ситуації для власного політичного піару.

Учора ж, під час обговорення міський обранець невпинно повторював про злив каналізації в озеро.

«Тобто ці відстійники, які розташовані на карті ніхто не очищатиме? І поясніть чому саме ці маслоуловлювачі ви обрали. За вашим планом очевидно, що вся каналізація виливатиметься в Устю, чи Басівкутське озеро», – Бляшин звертається до виконавця проєкту Дмитра Котлярова.

Щоправда таке запитання було незрозумілим, адже на проекті ніде не згадувалося про відстійники. Згодом вдалося з’ясувати, що під відстійниками пан Микола мав на увазі декоративні озера.

«На детальному плані території правого берега Басівкутського водосховища не зображено очисні споруди через те, що дана земельна ділянка перебуває на балансі міста Рівне. Лише з дозволу міської ради ми розпочнемо розробляти план очисних споруд. Нагадаємо, що на сесії міської ради було прийняте рішення, щоб спершу презентувати детальний план, а згодом міська влада прийматиме рішення», – додає виконавець проекту Дмитро Котляров.

Наступний етап, це внесення до детального плану забудови території пропозицій мешканців мікрорайону Басів Кут та власників земельних ділянок. Після цього засідання архітектурно-містобудівної ради, депутатських комісії Рівнеради і розгляд цього питання на сесії. Й дуже сподіваємося, що у депутатів вистачить мудрості не йти на повідку у популістів, а раз і назавжди прийняти вольове рішення покінчити із хаотичною забудовою Басового Кута прийнявши – Детальний план забудови цієї території.